בריאות הפה היא אחד הנושאים שדווקא למרבה ההפתעה, רבים נוטים להתעלם ממנה או לזלזל בה. התוצאה בדרך כלל תהיה דלקות חניכיים ומחלות פה שגורמות לסבל רב ואי נוחות, ובסופו של דבר גם לטיפולים לא נעימים בלשון המעטה. אחד מהם, הוא הקצעת שורשים שבאופן טבעי מבהיל רק מעצם השם שלו, אבל בסופו של דבר כשלומדים עליו מבינים שבסך הכל מדובר בטיפול שמזכיר ביקור אצל השיננית, אבל מעט יותר יסודי ועמוק. במה מדובר ואיך להתכונן לטיפול? על כל אלו, במאמר שלפניכם.

מה זה הקצעת שורשים והאם השד באמת כל כך מפחיד?

לא מעט אנשים מעבירים את חייהם עם דלקת חניכיים בפה, בלי לדעת על קיומה כלל וכלל. כלומר, לפחות עד לרגע שבו היא מחמירה ואז מורגשים כאבים חדים ודימומים, כשבמצבי קיצון השיניים אף עלולות לנשור לחלוטין. הדרך להימנע מטיפול הקצעת שורשים המומלץ במקרים אלו, היא להתמיד בביקורים אצל השיננית, להקפיד על צחצוח שיניים פעמיים ביום ואף שטיפה במי פה.

הבעיה היא שאם נזכרים מאוחר מידי להתחיל לטפל בפה, גם כל הנ"ל לא ימנעו את הדרך היחידה לטיפול בדלקת, הלוא היא הקצעת השורשים ממנה אנו מנסים כל כך להימנע. הטיפול ימנע מצב שבו השורשים נחשפים והשיניים נושרות, והוא מהווה אופציה אחרונה לפני מעבר לפלטה במידת הצורך. באופן טבעי חוששים רבים מהטיפול, אבל ברגע שמכירים את הנושא, מבינים שבסך הכל מדובר בטיפול שיכול להציל אתכם:

  • ההכנה – לפני הטיפול יש לשמור ולהקפיד אפילו יותר על הגיינת הפה; לצחצח שיניים בזמן, לשטוף במי פה ולעבור עם חוט דנטלי בסופו של דבר. מקצועיות הרופא היא חשובה להצלחת הטיפול, אבל גם הנכונות של המטופל.
  • זמן הטיפול – מדובר בניקוי עמוק מאוד של חלל הפה, שעלול לגרום למעט טראומה. לכן, נהוג לחלק את הטיפול ל2-3 מפגשים, כשבכל מפגש מתמקדים בחלק אחד בפה ובקבוצת שיניים ספציפית.
  • מה לגבי תופעות הלוואי? – מכיוון שטיפול הקצעת שורשים הוא עמוק מאוד, ייתכן שתהיה רגישות בחלל הפה בכמה ימים שלאחריו; משקאות חמים וקרים, מזונות ספציפיים ועוד. אין ספק שזה לא נעים, אבל זה זמני ויעבור ממש בקרוב.

מי יבצע את הטיפול?

ייתכן שרופא השיניים שלכם מעולה, אבל אם הוא אינו מתמחה בטיפולי הקצעת שורשים שווה לכם אולי לבקש ממנו המלצה למומחה בתחום. מדובר בטיפול עמוק ורגיש מאוד הדורש מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, כך שאין להתפשר על פחות מהרופא הטוב ביותר שתוכלו למצוא. חשוב לתפוס את זה בזמן ולא לדחות את החיפושים, שכן כמו שאתם יודעים, כל דחייה תגרור הרעה במצב השיניים. עשו הכל בכדי לשמור על חלל הפה שלכם וליהנות מאיכות חיים גבוהה כמו שמגיע לכם!


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה