מלפנות בוקר של יום שישי האחרון, שעה 2:00 עובדי המנהל נכנסו לתמונה, בחבירה לחמ"ל העירוני שהוקם לטיפול באירוע. מרגע הידיעה על משפחות שייתכן שיש בהם הרוגים, יצאו שני עובדים סוציאליים לכל משפחה, על מנת ללוות ולתמוך בכל דרך אפשרית ולהקל עד כמה שניתן על התמודדותם עם הבשורה המרה. בנוסף, העובדים הסוציאליים עזרו לבני המשפחה לטפל בנושאים שונים, כגון: הודעות לילדים, תמיכה בבני משפחה, תיווך לטיפול רפואי ועוד.

שתי עובדות סוציאליות נסעו ביום שישי בשעות הבוקר לאבו כביר, לקבל את המשפחות ולסייע בתהליך הקשה של זיהוי הגופות. התיאורים של העובדות הסוציאליות שהיו באבו כביר ואצל משפחות ההרוגים, מעידים על מחווה אנושית מרגשת מאוד, המצריכה לב רחב ותעצומות הנפש גדולים להתמודדות בסיטואציה שכזו.

הטיפול בנפגעי האסון נעשה בעבודה משותפת יחד עם המוקד העירוני, אגף הביטחון, חברי מועצת עיר, מנהל חינוך, משרד הרווחה, משטרת ישראל, ארגוני חברה אזרחית ובמיוחד עמותת עזרת אחים של הרב קאפ.

סגנית ראש העיר וממונה רווחה רינה הולנדר:

"המסירות של עובדי אגף הרווחה בימים מורכבים אלו ראויה לכל הערצה. כולם כאחד נשאו על גבם משא מרגש והפכו לכותל עבור משפחות ברגעים הקשים ביותר. בשם תושבי בית שמש אני מבקשת להודות על העשייה עם רגישות נדירה".

גילה רונן, ראש מנהל הרווחה והשירותים החברתיים:

"אנו כואבים את כאבם של המשפחות האבלות, מאחלים החלמה מהירה לפצועים ומזמינים את בני המשפחות להיעזר בשירותי המנהל. אנו נמשיך להיות בקשר עם המשפחות האבלות ומשפחות הפצועים, על מנת לסייע בכל דבר שניתן".

דוברות עיריית בית שמש