צילום: PIXABAY

כיצד תבחרו את מלגזתכם?

עולם המלגזות הוא יותר רחב ממה שמדמיינים. קיים בשוק היצע רחב של מלגזות למכירה, הנבדלים זה מזה בלא מעט איכויות שונות. בראש ובראשונה עומד על הפרק סוג ההנעה אשר מתחלק לשתי קבוצות עיקריות: מלגזות חשמליות לעומת מלגזות דיזל. הסוג החשמלי כמובן חסכוני יותר בדלק, אך הוא עשוי להיות יקר יותר במחירו ההתחלתי.

עוד קריטריון לבחירת המלגזה הוא הדגם והיצרן. לא מעט חברות אשר מייצרות מכוניות וכלים ממונעים אחרים (כמו למשל יונדאי, ניסן קאטרפילר ועוד) שולחות את זרועותיהן גם לייצור מלגזה, ולכן יש מבחר עשיר של אפשרויות בחירה. חשוב לבחור מלגזה שעומדת מאחוריה חברה בעל הניסיון והמוניטין הרצויים לכם. אם זה המצב, בהחלט אפשר לקנות גם מלגזה יד 2 ובכך לחסוך כמה שקלים, שכן מלגזות הן מוצר עמיד המיועד לטווחים ארוכים.

אלמנט חשוב מאוד בבחירת המלגזה הנכונה הוא כושר ההרמה שלה, הנמדד לפי טונים. מלגזה היא כלי עבודה כמובן, ולכן היא נשפטת לפי יכולותיה בתחום זה. בבואכם לבחור מלגזה, חשבו על איזה פתרון היא באה לענות ואיזה ציוד היא אמורה לשנע. בהתאם לכך תבחרו את הדגם המתאים לכם.

מכירה VS השכרה

הדילמה הישנה מעולם הרכב באה לידי ביטוי גם בתחום המלגזות: האם לקנות או לשכור? שכירת מלגזה היא פתרון מעולה לטווח הקצר בינוני: אם ידוע לכם מראש זמן השימוש במלגזה (למשל עבור הקמת פרויקט זמני), הרי ששימוש במלגזה מושכרת יכול להיות פתרון יעיל וחסכוני. אותו דבר נכון גם לגבי תגבורים שונים של היצע מלגזות חשמליות קיים. ישנם מסלולים אטרקטיביים למדי בתחום ההשכרה כולל ליסינג תפעולי לתקופות ארוכות יחסית, אשר מאפשר שימוש במלגזה בראש שקט כולל קבלת כל השירותים הרצויים באופן זמין.

לקניית מלגזות יש גם את היתרונות שלה, בעיקר באפשרות לנהוג בה בעצמאות ובחופשיות מרבית. עבור שימוש ארוך טווח מומלץ כמובן לקנות מלגזה, ובכך לחסוך כסף על השכרה לזמן ארוך. גם עבור קנייה של מלגזה יש לא מעט אפשרויות משתלמות, כמו קנייה בתשלומים, טרייד-אין ועוד.

עוד חוזר התיקון

בהיותן כלי עבודה מרכזיים, מלגזות דורשות תחזוקה ותיקונים שוטפים. הכנה לטסט השנתי, בדיקת מהנדס, טיפול בשרשרת, במערכת ההידראולית או במערכות אחרות: כל אלו הם חלקים מהותיים במלאכת תיקון מלגזות.

לשירות זה, וכן גם עבור מכירת מלגזות או השכרת מלגזות מומלץ להסתפק רק בטובים ביותר. מאסטר שירותי מלגזות הם ללא ספק המומחים בתחום אשר יידעו לתת כל פתרון בעולם זה, החל מהשכרת מלגזה חשמלית ועד תיקון מסיבי לכל מלגזת דיזל או חשמל.  

למידע נוסף בקרו באתר הבית: מאסטר מלגזות


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה