מה מעשיך בימים אלה הסמוכים ליום הבחירות?

"יו"ר התנועה שר הפנים הרב אריה דרעי מינה אותי לעמוד בראש מטה העדות של תנועת ש"ס, ואני עושה חריש עמוק בארץ, מדי יום נמצא בכנסים ובמפגשי פעילים בכמה וכמה ערים. אני פועל הרבה בקרב קהילות יוצאי אתיופיה, וזאת בשל הקשר החם שקשרתי עם בני העדה מימי בראשות עיריית בית שמש, כשבנתי את מרכז הקהילה 'מבצע משה' ברחוב הנרקיס, וכן את גני ילקוט יוסף. הקשר החם ממשיך כל העת, ועכשיו אנחנו פועלים להקים קהילות מאורגנות של יוצאי אתיופיה בערים רבות בארץ, עם מנהיגים צעירים מבני הקהילה". 

באיזה הישג משמעותי שלך, עד עתה כח"כ, אתה גאה ומתכוון להמשיך ולפעול בנוגע אליו?

"הרבה עסקתי בתחום הפרט, במהלך השנה וחצי שלי בכנסת טיפלתי בקרוב ל-6000 פניות של אזרחים שנתקלו בקשיים מול הבירוקרטיה הממשלתית, וביניהם ציבור גדול מבית שמש הוותיקה שמכירים אותי כ'חבר' לא רק כ'חבר כנסת' וידעו שאני אשמח לעזור להם, וב"ה ראינו תוצאות רבות.

בכנסת הקמתי את השדולה למען השבת שבה חברים כ-30 חברי כנסת, ובהם גם כאלו עם "כיפות שקופות", כולנו עובדים ביחד בכדי לחזק את צביון השבת בדרכי נועם. כמו"כ גם העברתי מספר חוקים בעיקר בתחומי הרווחה והעזרה למשפחות, נושא שמאוד קרוב לליבי".

 מה נעצר או נתקע בפעילותך כח"כ בעקבות משבר הקורונה?

"זה לא רק קורונה, אלא גם משבר המשילות פגע בעבודה, ארבע מערכות בחירות בזו אחר זו, גורמים בעצם להשבית את עבודת הכנסת, אבל אני בכל הכלים שהיו ברשותי ניסיתי להשפיע, גם קדמתי נושאים שעלו בעקבות הקורונה, כמו להגדיל את האפשרות להשתמש במים במחיר מוזל בימי הקורונה שכולם נמצאים בבית והצריכה גוברת, כמו כן דאגתי להוזיל את המחירים בטלפונים ובנייחים בתקופת הקורונה הראשונה שרבים נעזרו במכשירים אלו לצורך לימודים, וכן גם פעלתי להביא להחזרי תשלומים להורים ששלמו על מעונות שהיו בעצם סגורים חודשים רבים בשל הקורונה".

ספר על תוכנית עתידתית שלך במסגרת פעילותך כח"כ

"הקמתי את השדולה למען הקמת בית חולים בבית שמש. בימי כראש עיר הקצתי מגרש של 120 דונם עבר הקמת מרכז רפואי בבית שמש, זה נושא שמאוד בוער בקרבי, ואני מקווה מאוד שהפעם לפחות תהיה ממשלה יציבה ונוכל לקדם את הנושא החשוב הזה. בית שמש מספיק גדולה וחשובה ומגיע לה בית חולים משלה".

 האם לדעתך יש סיכוי לשינוי משמעותי בתוצאות הבחירות בסבב הזה?

"את יודעת למי ניתנה נבואה,  זה תלוי בהרבה משתנים, וקשה לצפות מראש את התוצאות, אך אני מקווה מאוד שש"ס תגיע לפחות ל-10 מנדטים, זה מגיע לחברים שלנו שעושים עבודה מצוינת, השר דרעי הוא כידוע עמוד התווך של היציבות הממשלתית, יש לו גם דאגה אמיתית לאלו שאין להם, רק נזכיר את תוכנית הסיוע למשפחות עם כרטיסי המזון בהיקף של כמיליארד שקלים שהוא העביר בממשלה, בכדי להבין היכן הלב הגדול שלו נמצא".

מה המסר אותו תרצה להעביר לתושבי העיר בית שמש ערב הבחירות?

"לתושבי בית שמש אני לא רוצה להעביר מסר של "ערב בחירות", כי אני עם תושבי בית שמש בכל השנה. יש כאלו שבערב בחירות הם צצים פתאום... אני כאן כל הזמן לשירותכם. במשך כ-25 שנה הייתי בעירייה, כעשר מתוכם בתפקיד ראש העיר, בכל השנים האלו כולם ידעו שאין לי דלת סגורה, אלא כל אחד יכול לבוא ולפנות אלי, ועזרתי ב"ה לאלפים. האהבה שלי לתושבי בית שמש היא אהבה שלא תלויה בדבר, ואני שמח לראות כי גם הציבור מחזיר לי אהבה, ובכל מקום שאני הולך אומרים לי אנשים שהם מצביעים ש"ס בגללי ובגלל הכרת הטוב שלהם כלפי וכלפי מה שעשיתי למען העיר, כמו בנית בית התרבות החדש, בית יד לבנים, מגרש הכדורגל הענק והמכבד, כביש 38, ועוד. הדברים האלו מאוד מחממים את הלב, וכולנו תפילה שבעז"ה בכוחות משותפים נצליח בבחירות האלו, ותהיה ממשלה ימינית ומאמינה לעם ישראל, ולכן חשוב שביום הבחירות אף אחד לא ישאר בבית, אלא ילך ויצביע!

ברשותך אשמח גם לברך את תושבי בית שמש בברכת פסח כשר ושמח!".

מערכת שמשנט מברכת את חה"כ משה אבוטבול בברכת ברכה והצלחה בהמשך עשייתו המבורכת ובחג פסח כשר ושמח.