החלטה מקוממת: הקצין ביצע מעשים מגונים בצעירה, אך המשטרה סגרה את התיק: "אין זה מקום המשטרה לטפל באירוע שכזה". המאמצים לסיום הפרשייה במישור האזרחי עלו בתוהו, הטיפול במקרה הועבר משום מה למצ"ח, אך לאחרונה הוחלט בצבא להחזיר את הטיפול בפרשיה אל המשטרה.

לגרסת החיילת המשוחררת, המובאת במכתב דרישה אותו הוציא עוה"ד שלומי ביזק בשמה - היא הוזמנה ע"י שני חיילים, קצין ורובאי אותם הכירה באוטובוס בדרך לנופש לחלוק איתם חדר במלונית, לאחר ששמעו באוטובוס שאין לה מקום לישון בעיר. 

השניים, כך נטען, התנו את צירופה בתנאי שתישא בחלק היחסי של עלות החדר, שבו הוצבו שלוש מיטות נוער לאורך קירות החדר. 

על פי תלונתה במשטרה, בלילה השני בו ישנה בחברתם, התעוררה הצעירה ממעשים מגונים אותם ביצע בה הקצין. לאחר שהפצירה בו להפסיק ואף זעקה אך הוא המשיך, היא בעטה באשכיו בעוצמה וברחה מהחדר. לדברי עוה"ד ביזק, הצעירה הזמינה את המשטרה ונאלצה להתחבא מפני הקצין עד לבוא השוטרים, והקצין בינתיים ארז את חפציו בחיפזון, שלח לה לסלולרי תמונות של חפציו ארוזים, ומסר לה שהוא מפנה עבורה את החדר. 

הקצין יצא מהמלונית והחל לברוח מהמקום, אך השוטרים שדיברו עם הצעירה וקיבלו את תיאורו זיהו אותו במנוסה ועצרו אותו. בחקירתו הכחיש הקצין חלק מהמעשים, ובחלק אחר שמר על זכות השתיקה – דבר המעיד לדברי עוה"ד ביזק כי יש דברים בגו'. 

לדברי עוה"ד ביזק, למרות חילופי המסרונים ביניהם, בהם הטיחה בו הצעירה את אשר ארע, ולדבריה הוא לא הכחיש את הדברים, דבר המחזק אף הוא את גרסת הצעירה. חרף כך, ולמרות שהציגה בפני המשטרה מסרונים נוספים שבהם היא מתארת את האירוע לבן זוגה, החליטה המשטרה לסגור את תיק החקירה בטענה המקוממת כי "אין זה מקום המשטרה לטפל באירוע כזה, וגלגלה את האחריות למצ"ח". 

הצעירה פנתה לעו"ד שלומי ביזק, אשר ניסה קודם לכל, להגיע לפשרה במישור האזרחי מול הקצין, ובכך להימנע מההליך הפלילי – אך מאמציו לא נשאו פרי.

בשלב זה, פנה עוה"ד ביזק אל תחנת המשטרה כדי  לברר כיצד מקרה בו חשוד  קצין בצה"ל במעשים מגונים באזרחית, וזאת במסגרת חופשה – מועברת החקירה לטיפול מצ"ח. 

ואכן, לאחר מספר פניות של עו"ד ביזק למצ"ח, למשטרה, ולפרקליטות מחוז דרום -  הוחלט כי מצ"ח לא תטפל במקרה, והחקירה הועברה חזרה לטיפול של המשטרה, שבניגוד להחלטתה הקודמת, פתחה לאחרונה בחקירה, ולאחר מיצוי החקירה התיק יועבר לפרקליטות מחוז דרום. 

עו"ד שלומי ביזק (צילום: עופר מתיתיהו) עוסק במגוון תחומים בדין הפלילי http://bizak.co.il/