הבגרויות באנגלית נחשבות לאחת משתי הבגרויות הקשות והחשובות ביותר מבין בחינות הבגרות השונות (יחד עם הבגרות במתמטיקה)


ללמוד שפה חדשה זה אף פעם לא עניין קל, בייחוד כאשר אנחנו נערים ונערות פוחזים.
כשמדובר בשפה בינלאומית כמו השפה האנגלית, מדובר בשפה שהיא בגדר חובה במקומות עבודה רבים, ורמה גבוהה של דיבור, קריאה וכתיבה, יכולה להבטיח אפשרויות פיתוח רבות בעתיד, וכמעט תמיד נדרשת כתנאי כניסה בסיסי לעולם האקדמי.

הבגרויות באנגלית מורכבות משלושה שאלונים, הבוחנים אספקטים שונים במיומנות השפה:


הבנת הנקרא, הבנת הנשמע ומטלת כתיבה, הבוחנת את יכולת הביטוי בכתב.
כאשר אנחנו בשנותינו בתיכון, אנחנו לא תמיד מבינים את ההשלכות ארוכות הטווח של ציוני הבגרות באנגלית. בין אם בגלל ההורמונים ובין אם אנחנו לא רואים את הקשר בין רמת אנגלית גבוהה לבין החלומות העתידיים שלנו, השפה האנגלית וידיעתה תופסת מקום נכבד כמעט בכל תחום תעסוקתי ורמת אנגלית גבוהה מהווה יתרון משמעותי עבור מועמד לכל תפקיד שהוא.


בהקשר של לימודים גבוהים, פעמים רבות אנו נדרשים לקרוא מאמרים,מחקרים וטקסטים מקצועיים בשפה האנגלית, ורמה גבוהה של ידיעת השפה היא דרישת חובה ברוב המוסדות האקדמיים.
איפה שהוא בתחילת שנות העשרים, כאשר אנחנו מתחילים לחשוב ברצינות על העתיד שלנו ומתפכחים משיכרון הנעורים, רבים מאיתנו מגלים שיש צורך בשיפור או בהשלמת הבגרויות, ובשיפור בגרויות באנגלית בפרט.

כיצד ניגשים למלאכה?


עברו כבר מספר שנים מהפעם האחרונה בה ישבתם בכיתה, והחומר הלימודי מעלה אבק בפינות מסוימות במוח, וככל שההפסקה גדולה יותר, כך לרוב קשה יותר להשלים את החומר.
לכן, לפני שאתם ניגשים לבחינה, עליכם לעשות הכנה איכותית לקראתה.


ישנם מוסדות רבים המתמחים בהכנה לשיפור והשלמת בגרויות, וכאשר אתם נדרשים לבחור מוסד כזה, עליכם לבחור מוסד אשר ידע להתאים את רמת הלימוד לרמת הידע שלכם ולהתאים את החומר הנלמד לקצב הלמידה שלכם. אם רמת האנגלית שלכם נמוכה, קורס ייעודי היא הבחירה הנכונה ביותר עבורכם, מכיוון שכאשר מטמיעים שפה שהיא אינה שפת האם שלכם, חשוב לעשות זאת באופן יסודי, על מנת שלא נשריש טעויות.

בין היתרונות הבולטים של קורסי הכנה לשיפור או השלמת בגרויות:

  • ליווי אישי ומקצועי, כך שלא יקרה מצב שאתם חסרי אונים מול שאלה/סוגייה. בנוסף, מעבר להבנה הבסיסית של החומר הנלמד, תבינו גם את הרציונל שמאחורי, ותהפכו לדוברי השפה של ממש.
  • ספרי לימוד רבים ומגוונים ואפליקציות ייעודיות, המבטיחים גישה למאגרי מידע רבים מכל מקום שמתאים לכם ובכל זמן שמתאים לכם.

* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה