אם אתם שוקלים למכור זהב שיש ברשותכם, ודאי תרצו לדעת איך נקבע מחיר זהב ובמאמר זה תוכלו לקבל את המידע המלא!

הזהב שאנחנו מחזיקים

גם אם לא במכוון, כולנו מחזיקים בזהב בצורה כזו או אחרת. לרוב מדובר על תכשיטים שונים מזהב, אבל רבים מאתנו מחזיקים זהב גם בצורות אחרות שלו. לדוגמה, בצורה לש מטילי זהב או מטבעות זהב. לפעמים מדובר על זהב עם ערך סנטימנטלי כמו במקרים של תכשיטים שעוברים מדור לדור ולעתים על חפצים בעלי ערך כספי בלבד ואלו הם בדיוק החפצים, שהכי כדאי למכור כדי להרוויח מהם!

הכדאיות של המכירה

רגע לפני שנפנה לעסוק בנושא של מחיר זהב, בואו נעצור ונבין למה בכלל כדאי למכור אותו. אם כן, הרי שרוב החפצים שלנו, העשויים מזהב, לא באמת משמשים אותנו באופן יום יומי ולעתים הם אינם משרתים אותנו לאורך כל החיים שלנו בכלל. אז למה לא ליהנות מהשווי הכספי של החפצים האלו?

אז איך בעצם נקבע מחיר זהב?

המחיר של הזהב משתנה כל הזמן והסיבה העיקרית לכך היא, שהשווי שלו מושפע באופן ישיר מהערך הבורסאי שלו. כלומר, מניית הזהב היא מהמניות היותר נסחרות בבורסה וכך הערך הכספי שלו בעת המכירה משתנה בהתאם לערך הבורסאי המשתנה שלו. לצד הערך הבורסאי של הזהב, יש עוד פרמטרים שמשפיעים על מחירו בעת המכירה ועליהם נרחיב מיד.

כמות הזהב

באופן מאוד לא מפתיע, גם כמות הזהב שבחפץ משפיעה על מחיר זהב שנמכר והכוונה היא לפרמטרים השונים המשפיעים על כמות הזהב הנמכר בסופו של דבר. ראשית, יש להתחשב במשקל הזהב. מתוך משקל זה יש לבחון מהי מידת הטוהר של הזהב בתוך החפץ ועד כמה הוא מעורב במתכות אחרות. ואם כבר דיברנו על החלק של הזהב בחפץ, הרי שכאשר מדובר על תכשיטים, רבים מהם משובצים יהלומים ושאר אבני חן ומן הסתם, יש להוריד אותם ממשקל הזהב שנמכר ולהתייחס אליהם בנפרד במעמד המכירה.

הדברים שהכי חשוב לדעת על מכירת זהב

אם אתם רוצים למכור את הזהב שברשותכם, יש מספר דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם מבצעים את העסקה. ראשית, אם מדובר על תכשיטים משולבים עם יהלומים ואבני חן, ניתן למכור גם אותם, רק במחיר שונה מזה של מחיר זהב. כמו כן, כדי שתדעו מהו הסכום הסביר, בעדו תוכלו למכור את הזהב שלכם, מומלץ לבדוק מהו מחירו הבורסאי העדכני נכון ליום המכירה.

דבר חשוב נוסף הוא בדיקת האמינות של קונה הזהב וכמו כן, תוכלו להשתמש במחירון ייעודי, המשלב בתוכו מחיר זהב עדכני לאותו יום מסחר, את משקל הזהב שלכם ואת מידת הטוהר שלו וכך תוכלו לדעת שהעסקה המוצעת לכם היא הוגנת לשני הצדדים של העסקה.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.