למרות גילו הצעיר, הנהיג נער צעיר , משטר טרור בבית אימו, נהג בה ובאחיו באלימות, קילל והשתולל, עד שהאם נאלצה להזמין משטרה כדי לרסן אותו - כך נטען בבקשה אותה הגישה לאחרונה עו"ד חוה קליין, בשם האם, לבית המשפט לענייני משפחה. עו"ד קליין ביקשה הוצאת צו, שיאפשר מתן טיפול פסיכולוגי לילד, וזאת חרף התנגדותו העזה של האב. בימים אלה קיבל בית המשפט את הבקשה, ואף קנס את האב ב-3,000 שקלים.   

עו"ד קליין פנתה לביהמ"ש לענייני משפחה, במעמד צד אחד, וביקשה כי יוציא צו אשר יאפשר את הפניית הילד לטיפול, גם ללא הסכמת האב. לאחר שנודע לאב כי בית המשפט אישר את הבקשה, הוא הגיש בקשה לבטלו.  

בהתנגדותו הכחיש האב את אלימות בנו, וטען כי מדובר בילד מקסים, אח נהדר לאחיו וחבר למופת, שאיש מעולם לא התלונן על התנהגותו, ועל כן אין כל סיבה לשלוח את הילד לטיפול, והוסיף: "בהיעדר בעיה – אין צורך בטיפול".  עו"ד קליין הציגה לבית המשפט גרסה שונה לגמרי, ובמסגרתה טענה כי האב הפחיד את הילד מקבלת טיפול פסיכולוגי בטענה שזה עלול לפגוע בעתידו וכי האב מסית את הקטין נגד אימו.  בהמשך ההליכים הודה האב כי אכן הזהיר את בנו, כי הטיפולים שיעבור, מתועדים ברשומות הרפואיות, ואלה עלולים לפגוע בעתידו הגם שהאם אף ביקשה כי הטיפול שיינתן לקטין יהיה במסגרת פרטית באופן שלא יהיה "תיעוד" שיזיק לקטין חלילה.  

השופט התייחס בהחלטתו לאמירת האב וציין: "תגובה זו תומכת בטענת האם, שהאב דיבר עם הקטין והבהיר לו שיש השלכות שליליות של הטיפול הפסיכולוגי על עתידו". עוד הוסיף השופט: "שיחתו של האב עם הקטין, כפי שהוא מציג אותה, אינה תקינה. על האב לפנות לאם, לשוחח איתה בדבר הטיפול שהיא מעוניינת להעניק לקטין, ולא לנהל שיחה זו עם הקטין – גם אם הוא סבור שהתנהגותו של הקטין נקיה מכל דופי ושהטיפול מיותר". 

השופט ביקר בחריפות את התנהלות האב: "אני תמה כיצד אב אוהב, דואג ואחראי, אינו שואל את הילדים מה קרה בבית, מדוע אמא הזמינה משטרה, למרות שמדובר לכאורה באירוע חריג". השופט דחה את בקשת האב לבטל את הצו, וחייב אותו בתשלום הוצאות בסך 3,000 שקלים. 

לדברי עוה"ד קליין, מומחית לזכויות הילד, בתי משפט יכולים לגונן על ילדים מפני הכרעותיהם האומללות של הוריהם, ולצידם עומדים חוקים רבים, שמכוח כל אחד מהם ניתן לפעול לטובת קטין ולנטרל את "האפוטרופסות הטבעית" אך המזיקה של אחד ההורים. לדבריה, משימה שכזו, למרות שאיננה פשוטה וקלה כלל ועיקר, אפשרית לחלוטין, גם ללא שינוי החוק ובמסגרת החוקים הקיימים.

עורכת הדין חוה קליין (בתמונה. צילום: דניאל אוחנה), שותפה מייסדת במשרד עו"ד קליין חוה ושות'. 

www.kleins-law.com