שוטרי משטרת ישראל עסוקים בימים אלה באירועים קשים מאוד מצד החרדים, אשר מסרבים לסגור את מוסדות החינוך שלהם, על אף התפשטות נגיף הקורונה. דווקא אחמד פואד עוודאללה, ילד בן חמש וחצי מהכפר עין נקובא שבמועצה האזורית מטה יהודה, החליט לעשות מעשה ולהעלות את רמת המודעות לתחלואה שלא פוסחת על אף מגזר.

"הילד חולם להיות שוטר ואפילו יש לו אפליקציית משחק משטרה לילדים", סיפר אביו, פואד, נהג אגד. בשנה שעברה רכש יחד עם רעייתו, נאילה, תחפושת של שוטר לבנם, כולל האבזור המתאים- אקדח, מכשיר קשר וכובע, כדי להגשים את חלומו של בנם להיות שוטר.

"ביום שבת בבוקר אמר לי בני: 'אבא, אני רוצה לצאת' והסברתי לו שאי אפשר לצאת. והוא ענה לי: 'אבא, תשמע: הקורונה זה בגלל שלא עוטים מסכות. לכן אני רוצה ללבוש את מדי המשטרה לעמוד בכיכר וכל מי שלא עוטה מסכה- אני ארשום לו דו"ח".

בברכת הוריו, יצא אחמד בשמחה אל כיכר הכפר, עמד והחל "לכתוב" דו"חות. "הוא גם לקח את הפנס ומקל הסלפי, כדי 'לכוון' את התנועה", הוסיפה אמו, נאילה, מזכירת הוועד בכפר.

לפני כחודש נפטר מקורונה סבו של אחמד, אביה של נאילה, המוכתר אבו איסמעיל עוודאללה ז"ל. אבו איסמעיל היה איש קשר עם המשטרה, ראש וועד, ממכובדי הכפר ואיש 'סולחות', שהיה אוזן קשבת לילדים ולמבוגרים.

נאילה, איך היו התגובות בכפר על המעשה של אחמד ?

"התגובות בכפר היו מאוד חמות ואמרו לו : 'כל הכבוד שאתה שומר על החוק'".

 הוריו סיפרו כי בשיטור הקהילתי כבר מבטיחים לילד להצטרף ליום כיף, כולל נסיעה בניידת ומפגש עם סוסים של המשטרה לאחר הסגר.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, בירך את אחמד ואמר: "המועצה האזורית מטה יהודה מביעה צער רב על פטירתו של מוכתר הכפר, שהיה עמוד התווך וסמל לדו קיום וערכים, אשר הקרין על סביבתו ועל המועצה. ברצוני לומר לנכדו הצעיר, אחמד, ישר כוח על שגילה מעורבות קהילתית להעלאת המודעות שבסכנת ההידבקות מנגיף קורונה וסייע, בדרכו שלו, לאכוף את החוק. מעשה זה מעיד על בגרות רבה".

סולימאן עוודאלה, יו"ר וועד עין נקובא: "אני תומך מאוד בכל מה שהצעירים שלנו עושים לטובת הכפר, הן במעשים טובים והן בהקניית ערכים טובים. אני מאחל בריאות טובה לכל עם ישראל ולחבריי כאן במועצה".