המועצה האזורית מטה יהודה ניצבת מזה כ- 10 חודשים מול אתגרי הקורונה והסגרים. למאבק בנגיף, הן בפן ההסברתי והן בצד המעשי, שותפים עובדי המועצה, יחידת הקישור לרשות (יקל"ר) ומשטרת ישראל. גורם נוסף וחשוב במשוואה להורדת התחלואה הוא שיתוף הפעולה בין הוועדים בישובים השונים והתושבים. במהלך השבועיים האחרונים, בהנחיית ראש המועצה ניב ויזל, קיים צוות קורונה של המועצה מפגשים עם וועדים ותושבים יחד עם נציגי פיקוד העורף ומשטרת מטה יהודה. במטרה לחזק את שיתוף הפעולה ולהוריד התחלואה ושמירה על הבריאות.


ראש המועצה הסביר כי המטרה העיקרית היא לצאת בקרוב מהסגר השלישי ולחזור לשגרה, לפי המתווה שתקבע המדינה. על מנת לעשות זאת יש להקפיד על ההנחיות, כך שלא ייווצר מצב בו הסגר יסתיים, אך הישוב ימשיך להיות תחת מגבלות, או חלילה יוגדר כ"אדום". יש חשיבות גדולה בהגברת המודעות וההסברה בתוך הישובים ובכך להפחית את האכיפה. "ההצלחה במשימה הלאומית שלנו, להוריד את רמת התחלואה ולהציל חיים, תלויה בכל אחת ואחד מאתנו תוך גילוי אחריות אישית וקהילתית", אמר ראש המועצה.

מפקד תחנת המשטרה במטה יהודה, סנ"צ ארד ברוורמן, במידה והתחלואה תעלה בישובים אנו עלולים להגיע למצב של יישוב "אדום" ואשר ייסגר והאכיפה בו תהיה קפדנית והדוקה. הוסבר לתושבים שהדגש כעת יהיה על מניעת חיכוך עם האוכלוסייה במקומות הציבוריים, הפסקת כל פעילות קהילתית, כולל של תנועת הנוער וניתוק החשמל במגרשי הספורט. בנוסף, יש להקפיד בעת ביקור במזכירות ובצרכנייה על התנהגות בהתאם  לכללים- עטית מסכה, ריחוק חברתי ושמירה על מספר המבקרים בחלל אחד.

"אנו מודעים לחשיבות ניהול אורח חיים מסורתי ודתי גם בעת הזו, אך יש לרכז מאמץ ולהימנע מפתיחתם של בתי כנסת ומקוואות עד להודעה חדשה. יש להימנע גם מקיום תפילה במניין בבתים פרטיים על מנת שנוכל לשמור על עצמנו ועל יקירינו ולקיים את הציווי 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'", אמר מפקד יקל"ר מטה יהודה, סא"ל (במיל) ירון טל.

נציגי המועצה מקיימים כל העת שיחות עם המשפחות שנמצאות בבידוד ועם החולים המאומתים כאשר אגפיה השונים עומדים לרשות התושבים למתן מענה לכל צרכיהם.

השבוע התקיימו בדיקות קורונה לתושבי המועצה בשני מוקדים: בנס הרים ובחניון תיכון הר –טוב בצרעה, במהלכם נדגמו כ- 400 תושבים. בנוסף, במטרה להעלות את מס' המתחסנים במועצה הוקם מתחם חיסונים בקרית יערים הודות לשת"פ של הרב יצחק רביץ, ראש מועצת קרית יערים וניב ויזל, ראש מועצה אזורית מטה יהודה, פיקוד העורף ומד"א.

ראש המועצה, ניב ויזל: "התושבים מגלים חוסן קהילתי וערבות הדדית, אשר חיונית מאוד בעת הזו להמשך תפקוד הישובים. כולנו תקווה שמבצע החיסונים יישא פרי ונוכל לשוב לשגרה בריאה ושמחה במטה יהודה. בשמי ובשם המשטרה ופיקוד העורף, אני מודה לוועדי הישובים ולתושבים על שיתוף הפעולה, ההבנה והאחריות".