השבוע פרסמה עמותת 'אור ירוק' ניתוח נתוני היפגעות הולכי הרגל נעשה על פני שלוש השנים 2017-2019 לכל 1,000 תושבים בכל עיר מעל 50 אלף תושבים בישראל.

תל אביב-יפו היא העיר המדורגת ראשונה בהיפגעות הולכי רגל - בתחומיה נפגעו 1,183 הולכי רגל בשלוש השנים האחרונות - 2.62 הולכי רגל נפגעים בתאונות דרכים בהשוואה לכל אלף תושבים. זה המקום לציין, כי תל אביב-יפו מרכזת אליה בכל יום הרבה יוממים (שמגיעים אליה אך אינם מתגוררים בה) ולכן מספר הולכי הרגל בה גבוה בהשוואה לערים האחרות.

בחינת הערים החרדיות מציבה את בית שמש במקום השני (מקום 31 כללי) עם 83 הולכי רגל נפגעים בשלוש שנים – 0.699 הולכי רגל נפגעים בתאונות דרכים  לכל אלף תושבים, 36% מכלל הנפגעים בתאונות.

הסיבה המרכזית למתם של הולכי הרגל בתאונות דרכים – אי מתן זכות קדימה על ידי הנהג

מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי עמותת אור ירוק עולה כי 70% מהולכי הרגל שנפגעו בתאונות דרכים בשנת 2019 נפגעו בשל אי מתן זכות קדימה להולך הרגל.

על פי הנתונים, רק 10% מהולכי הרגל נפגעו בתאונות דרכים בשל התנהגותם. 3% מהולכי הרגל נפגעו בעת נסיעה לאחור של הרכב, 3% נפגעו בשל אי ציות לרמזור, 1% בשל מהירות מופרזת והשאר בשל סיבות אחרות.

מעבר לנפגעים תאונות הולכי הרגל עולות למדינה גם כסף רב. על פי נתונים שהגיעו לידי עמותת 'אור ירוק', בכל שנה מסתכם הנזק הכלכלי למדינה מתאונות דרכים שבהם מעורבים הולכי רגל ב-2.4 מיליארד שקלים, כל תאונה שבה נפגע הולך רגל עולה למדינה 277 אלף שקלים בממוצע. והפתרון? פשוט, זול ומציל חיים - פס האטה מפחית את תאונות הדרכים ב-40% באותו מקום בו הוא מותקן.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת 'אור ירוק': "הקורונה משנה סדר עולם ויותר מדינות מעודדות אנשים ללכת ברגל. זה בריא, זה חסכוני וזה גם תורם לצמצום תאונות הדרכים. בישראל לא רק שלא מתחשבים בהולכי הרגל אלא מסוכן ללכת ברגל. רוב הולכי הרגל נפגעים בתחום העירוני וזירת ההיפגעות מראה גם כי מעבר החציה הוא המקום שבו נפגעים הכי הרבה הולכי הרגל בזמן חצית הכביש. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים ללחוץ על ראשי הערים למפות את הרחובות האדומים והמסוכנים להולכי הרגל, לשפר בהם את התשתית כך שתגן על הולכי הרגל. במקביל, יש להגביר את האכיפה והנראות המשטרתית באותם רחובות מרובי נפגעים. שיפור תשתיות עירוניות על ידי ריסון ומיתון תנועה, נוכחות משטרתית גבוהה יותר והגברת ההסברה בקרב הולכי הרגל והנהגים יובילו לצמצום היפגעותם של הולכי רגל ולמעשה יכולים לעשות את הבדל בין חיים ומוות. הכי קל תמיד להאשים את הגורם האנושי אבל התוצאות מראות שהאסטרטגיה הזאת נכשלה. הגיע הזמן שהמדינה תפסיק להאשים את הולכי הרגל, תתחיל לקחת אחריות ולהתאים את התשתית גם עבורם".