חידוש הבית, יצירת אווירה נעימה, ומענה על הצרכים האסתטיים שלכם היא מטרה מעולה. בכל הנוגע לעיצוב המרחב, צבעים ומרקמים הם הראשונים במעלה, ואלו נסמכים על איכות הבד. בדים לריפוד צריכים להיות עמידים במיוחד, להחזיק לאורך שנים, ולשמור על הצבע שלהם. בחירת בד איכותי לריפוד צריכה להיעשות בעזרת מומחה, אדם שמבין בתחום.

כמו בכל תחום בעולם זה, מומחים יודעים טוב יותר. ישנם אלו היודעים לזהות איכות בדים. במגע קל, במשחק עם הקצוות, בקיפול, הם מרגישים את הבד, חשים אותו, ומזהים – זה איכות, זה לא. ספקי בדים לריפוד יכולים לרכוש סחורה פשוטה בייצור מהיר מסין, או לעובד עם מיטב הבדים מאיטליה, ואת הספקטרום הזה אתם פוגשים לאחר מכן בחנות.

לא רק בדי ריפוד

בדים איכותיים הם לא רק לריפוד. בד טוב יכול לספק מענה למגוון צרכים. אם תיקחו כמה רגעים לחשוב על זה, הרי שהמפגש שלנו עם בד נעשה בלא מעט מקומות כל יום:

  • המיטה שלנו – בלילה כשנכנסים לישון ומיד כשקמים – בד בכל מקום (חלקנו גם בשטיח לצד המיטה)
  • חדר הרחצה – מיד אחרי הקימה כבר פוגשים בד מסוג אחר, המגבת, מרקם שונה, תחושה שונה – בד אחר.
  • ריפוד הכסא במשרד – שוב מפגש עם בד, שנועד למטרה שונה ודורש עמידות ועוצמה מסוג אחר

אלו רק מספר דוגמאות, אך כמובן שהבגדים של על עורנו, הבובות בחדר המשחקים, הספות בסלון ועוד אינספור מקומות בהם אנו משתמשים בבד, ועדיף בבד איכותי.

איך בוחרים בדים לריפוד?

כפי שכבר נכתב, הדרך הנכונה היא לסמוך על מומחה. אך מה לעשות, לא לכולנו יש חבר מומחה בבדים. לריפוד רהיטי הבית שלנו אנחנו רוצים את הטוב ביותר, ולא פחות מכך. רובנו לא נרצה להתפשר על בד סיני זול שייקרע ויתבלה במהירות, יאבד את החיוניות והצבע, ויגיע מהר מאוד למצב בו היה הבד שהוביל אותנו להחליף ולרצות להתחדש מלכתחילה.

כשנכנסים לחנות כמו נוסבאום בדים מגלים עולם ומפלא של בדים לריפוד שנבחרו בקפידה, ויובאו בכבוד רב למוצר, עם שושלת של כמה דורות של מומחים. כשנכנסים למרחב בו כל בדי הריפוד עברו סלקציה ראשונית, אפשר לעבר בנחת לשלב הבא של רכישת הבדים שלכם – המרקם, הגודל, הצבע, והחזון.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתב