דשא מתחבר אצלנו למגוון תחושות חיוביות. הוא מזכיר לנו את הילדות ואת אינספור המשחקים ששיחקנו על מדשאות כאלה ואחרות, הוא מזכיר לנו פיקניקים נינוחים, הוא יוצר אסוציאציה של מרחבים פתוחים ובעיקר מספק לנו מקום מצוין לבילויים מסוגים שונים. בשנים האחרונות אפשר לראות בעוד ועוד מקומות דשא סינטטי. הסיבה: מספר יתרונות משמעותיים מאוד, כפי שתוכלו לראות בעצמכם כאן בעמוד.

בלי השקיה

בכל שנה, גם אם מדובר על שנה עתירת משקעים ובפרט כשאנחנו בשנת בצורת, עולה בטלוויזיה הקמפיין של "ישראל מתייבשת". חשוב להבין: גם אם הוקמו במדינה מספר מתקני התפלה מתקדמים, מים הם עדיין משאב שנמצא במחסור וחשוב לצמצם ככל האפשר את השימוש בו.

בנוסף יש למים גם עלות גבוהה. השקיית דשא "רגיל" גובה מחיר יקר ולעומת זאת התקנת דשא סינטטי חוסכת לא מעט כסף, וזאת בנוסף ליתרון האקולוגי החשוב.

בלי כימיקלים

דשא שאינו סינטטי זקוק לדישון ובלא מעט מקרים גם להדברה. גם חומרי הדישון וגם חומרי ההדברה מכילים במקרים רבים כימיקלים מסוכנים, שעלולים לפגוע בבריאות שלנו גם בלי שנרגיש בכך. בפרט פורסמו בשנים האחרונות לא מעט מחקרים שקישרו בין חשיפה לחומרי הדברה לבין העלייה בשכיחות מקרי קשיי הקשב והריכוז. גם הסיכון ללקות בסוגים שונים של סרטן עלול לעלות כשבסביבתנו ישנם חומרים כימיים מסוימים, וכך גם הסיכון להופעת הפרעות עצביות. דשא סינטטי, שמן הסתם לא זקוק לדישון ולא מושך אליו חרקים כך שאין צורך בהדברה, מונע מאיתנו את החשיפה המיותרת.

בלי תחזוקה

עוד יתרון של הדשא הסינטטי הוא שאין צורך להשקיע בתחזוקה שלו יותר מדי זמן. כאמור אין צורך להשקות דשא שעשוי מחומרים מתקדמים, אין צורך לדשן ולא נדרשת הדברה. כמו כן אין צורך לעבור על המדשאה באופן קבוע על-מנת שהוא לא יצמח פרא. הטיפול היחיד שהדשאים הסינטטיים זקוקים לו הוא הברשה מעת לעת על-מנת להחזיר לגבעולים את זקיפות הקומה אחרי שמבלים על הדשא.

דשא סינטטי – מראה טבעי

גם החיסרון העיקרי של הדשא הסינטטי, מראה שאינו טבעי לחלוטין, הולך ומתעמעם עם השנים וככל שטכנולוגיות הייצור משתכללות.

למעשה כיום ניתן למצוא דשא "לא אמיתי" שנראה אמיתי לגמרי. התוצאה: חזות מרשימה מאוד, תחושה נעימה ובאופן כללי נחת רבה מהמדשאה אצלכם בבית, בגן הילדים, בגינה הציבורית, במגרש הכדורגל וכו'.

איך בוחרים דשא סינטטי?

על-מנת ליהנות מכל היתרונות של הדשא המלאכותי, ובפרט מהמראה הטבעי ושובה הלב, חשוב לבחור נכון ובפרט לבחון את צפיפות הסיבים. דשא סינטטי איכותי מתאפיין בצפיפות של כ-18,000-20,000 סיבים למטר רבוע ולפעמים אף יותר. גם המשקל של הדגם הוא אינדיקציה טובה לאיכות – המינימום הוא 2 ק"ג למ"ר. בנוסף כדאי לוודא שמדובר בדשא שלא מתחמם בשמש ושאין בו חומרים רעילים – תו תקן ישראלי הוא ערובה לכך.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתב