צילום:  PEXELS  

כישראלים טיפוסיים, אנחנו תמיד רוצים להרוויח יותר כסף. איננו קופאים על שמרים, ולכן אנו מחפשים דרכים יצירתיות להגדיל את הרווחים שלנו. כי כמה שלא נעבוד במשך שעות נוספות בעבודתנו, לא נוכל להגיע לסכומים שיגשימו עבורנו את המטרות שלנו: לימודים, טיולים בחו"ל או רכישת נכס. אחת הדרכים הנפוצות להרוויח היום כסף היא לנהל תיק השקעות או לסחור בשוק ההון בעצמנו. דרך נוספת להשקעה נבונה, במיוחד בתקופה כה לא יציבה כמו תקופה שלנו -  השקעות חוץ בורסאיות או השקעות אלטרנטיביות.

ניהול תיקי השקעות אצל מקצוענים בלבד

אם הצלחתם לחסוך סכום כסף מכובד של מאות אלפי שקלים, תוכלו לפנות לבית השקעות לצורך ניהול תיק השקעות מותאם אישית. בית השקעות מקצועי יציע לכם כמה תכניות, ויבחן את המסלולים המשתלמים ביותר עבורכם, בהתאם למטרה שאתם מעוניינים להשיג, למצב הכלכלי והמשפחתי שלכם וסכום הכסף. בית ההשקעות יספק לכם גישה לחשבון האישי, כך שניתן יהיה לדעת בכל רגע נתון כיצד מתנהל כספכם ומה מצבו. כמו כן, תקבלו דוחות חודשיים והתראות במקרה של ביצוע פעולות שדורשות אישור מיוחד, לדוגמה במצב שבו קיימים סימנים לכך שהשוק עומד להחליף כיוון. מנהלי השקעות מנוסים ומקצועיים יאתרו עבורכם הזדמנויות השקעה טובות שלא הייתם מגיעים אליהן בדרך אחרת.

ואם אנחנו רוצים להתנסות במסחר בעצמנו?

ניהול השקעות זה נהדר, אתם אומרים לעצמכם, אבל היינו רוצים להתנסות במסחר בשוק ההון באופן עצמאי. ובכן, כל זה טוב ויפה. כדי ללכת על בטוח, ניתן לבצע פיזור השקעות. כלומר, להשקיע חלק מן הכסף בבית ההשקעות, ואת החלק השני להקדיש לטובת שוק ההון. רוצים לדעת איך עושים זאת? בואו נראה:

  1. התחילו מסכומים קטנים.

אם אתם חדשים בשוק ההון, התחילו בהשקעות קטנות. קנו כמה מניות בסכומים קטנים יחסית, כדי להכיר טוב יותר את השוק, לדעת איך הדברים מתנהלים בו ולבחון את התפתחויות העניינים. כי בתחילת הדרך, סביר להניח שתפסידו לא מעט כסף. חשוב להיות מוכנים להפסדים האלה, כדי לא להפסיד את כל הסכום מצד אחד, ומצד שני ללמוד מהנפילה.

  1. רכשו ידע בשוק ההון.

מסחר בשוק ההון דורש ידע ומיומנות. אם תתייחסו להשקעה בשוק ההון כמו אל הימור, אתם עלולים להפסיד ובגדול. למעשה, שוק ההון מושתת על הפסיכולוגיה האנושית, ואם אתם יודעים מה לעשות, תוכלו להרוויח טוב. אבל לפני הכול, חשוב להבין מה אתם עושים, כיצד אתם משקיעים ואיך אתם יכולים לבטח את עצמכם בפני נפילה. מומלץ גם לרכוש ידע בניתוח הטכני, כדי לדעת איך לבחון כל מניה ומניה.

  1. לימדו יותר על תחומים מבוקשים.

כמו בכל דבר בחיים, ישנם תחומים מבוקשים יותר ואחרים פחות. כתוצאה מכך, ישנן חברות בטוחות יותר להשקעה מאחרות. לדוגמה, אם נבחן את תקופת הקורונה, נראה שדווקא חברות המייצרות מוצרים כמו אלכוג'ל, מגבונים או מסכות מצליחות יותר מחברות אחרות. על כן, מומלץ לאסוף מידע על חברות אלה, לבחון את מצב המניות שלהן, ובהתאם לכך להחליט אם כדאי להשקיע.

  1. אל תפסיקו לבחון את כיוון השוק.

כאשר סוחרים בשוק ההון, לא ניתן לנתק את המניות מהשוק עצמו. אם בחרתם להשקיע במניות מסוימות, כדאי לבדוק גם את התנהלותו של השוק, לפני שאתם משקיעים את מיטב כספכם במניות אלה.

  1. אל תסחרו לבד.

במיוחד אם אתם נמצאים בתחילת הדרך, חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע או לקרוא תגובות בפורומים למסחר, על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. כי התייעצויות אלה יכולות למנוע מכם לבצע טעויות שיעלו לכם הרבה כסף מצד אחד, ומצד שני הן יפנו את תשומת לבכם למניה שכדאי בהחלט להשקיע בה, על מנת להרוויח כמה שיותר.

 


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה