פספורטבע ישראלי – בואו לשחק: ארזתם לבד? הוצאתם את המחשבים מהתיק? לא שכחתם נעליים נוחות וכובע? מעולה! עכשיו קבלו פספורטבע ישראלי – הדרכון המשפחתי שייקח אתכם לטיול בשמורות טבע ובגנים לאומיים במשחק שכולו חוויה.

כללי המשחק: החתימו את הדרכון שלכם בכל ביקור באחד מ-64 האתרים של רשות הטבע והגנים ותזכו בנקודה או בשתיים או בשלוש. צברו אותן כדי לזכות בפרסים: 10 נקודות יזכו אתכם במעמד 'המטייל המתמיד' ובשי קטן ממרכז השירות באתר, 15 נקודות יזכו אתכם במעמד 'מטייל GOLD' (זהב) ותוכלו להשתתף בהגרלה נושאת פרסים בשווי מאות שקלים: לינות משפחתיות בחניוני לילה או מינוי מטמון משפחתי או סיורים משפחתיים או ערכות פיקניק או ערכות קפה.

ההגרלה תתקיים בינואר 2021 רק למטיילי GOLD (מי שצבר 15 נקודות ויותר) שמילאו את הפרטים בטופס באתר. הפרסים שיוגרלו: מינוי משפחתי (זוג + 3), שובר לסיורים, שובר ללינה משפחתית בחניוני לילה בדרום, ערכת פיקניק (סט כלים וערכת קפה), ועוד.

שימו לב: בכל אתר ניתן להחתים את הדרכון בחתימה אחת בלבד למשפחה. את הדרכון אפשר לקנות בשקל אחד בלבד בשמורות ובגנים או להדפיס כאן

הפעילויות תתקיימנה בכל הגנים הלאומיים ושמורות הטבע שבתשלום. צאו לטייל עם הדרכון שלכם וצברו חותמות לרוב ובעיקר חוויות.

 

מהנעשה באתרים

בורחים אל העבר בעיר בני החורין: משחק קבוצתי מעולמות התוכן של מרחבי הבריחה בגן לאומי בית גוברין. הזמינו חברים או משפחה וצאו לגלות את העיר דרך משחק חידות מלהיב ומאתגר. משימותיו ישגרו אתכם לכל עבר – לפינות גלויות ונסתרות בין העתיקות, בתוך האמפיתאטרון ותחת מושביו וליד הכנסייה ובדרך אליה. תוך כדי משחק תיחשפו גם לסיפורה המיוחד של העיר אלוותרופוליס, הרי היא בית גוברין הרומאית. כדי לפתור את החידות תצטרכו לחפש, לחשב, לספור ולחדד את החושים. בקשו את המשחק בקופת האתר. הפעילות תתקיים בגן לאומי בית גוברין מתחם עיר בני החורין (העיר הצפונית) בכל יום בשעות 08:30– 14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי 'מטמון'. לפי הנחיות משרד הבריאות יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

סיור עצמאי וחווייתי בשביל הערכים באתר הלאומי הקסטל: אתר לאומי הקסטל מספר את סיפורי קרבות מלחמת העצמאות בדרך לירושלים, ובעיקר את סיפורו של הקרב שנחשב נקודת מפנה חשובה בה. במסלול 'שביל הערכים' אתם מוזמנים להכיר את ארבעת הערכים הבולטים שבאו לידי ביטוי בקרב: נחישות, רעות, מנהיגות ואמינות. ערכים אלו מוגשים למבקרים בחוויה מאתגרת של משימות קבוצתיות, והמתנסים בהן מרגישים ומבינים את חשיבותם. בחוברת הדרכה עצמאית שהכנו לכם תוכלו להתכונן לביקור וגם למצוא הנחיה להפעלת התחנות באופן עצמאי. את החוברת ניתן למצוא ולהדפיס ללא תשלום באתר רשות הטבע והגנים בדף אתר לאומי הקסטל בלשונית "עלוני מידע להורדה". מלבד משימות 'שביל  הערכים' מציע הסיור באתר גם תצפיות מרהיבות על הרי ירושלים ועל זירת הקרבות. הפעילות מתקיימת בשעות הפעילות של האתר. מומלץ להגיע עד שעתיים לפני סגירת האתר. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי 'מטמון'. לפי הנחיות משרד הבריאות יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

ארמון פרטי למלך – הרודיון: קחו דקה ודמיינו שאתם במבצר בספר המדבר. למה לדמיין? בואו להרודיון וראו אותו במו עיניכם. הצטיידו במדריך קולי (audio guide) וצאו לחוויה בלתי נשכחת בסיור מרתק בארמונו הפרטי של המלך הורדוס. בסיור תבקרו בבית המרחץ, תעצרו בבית הכנסת הקדום, תרדו למערכת בורות המים ותצפו על גרם המדרגות ועל מסדרון הקשתות המונומנטלי. אל תפסחו על התיאטרון ועל מבנה הקבר של המלך הורדוס. 15 דקות נסיעה מירושלים ואתם שם. הפעילות מתקיימת בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר. המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 שקלים) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  הכניסה למנויי 'מטמון' חינם.
לפי הנחיות משרד הבריאות יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

הנביא העממי – נבי סמואל: קהילת מתנדבי נבי סמואל של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור מרתק בגן לאומי נבי סמואל (שמואל הנביא) בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נטייל לאורכו של הרחוב ההלניסטי ובביקור בבית הלניסטי טיפוסי נזכה בהצצה ייחודית בחיי היומיום מלפני 2000 שנה. ננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית. נמשיך במעלה הרחוב וניכנס לחללים של המתחם הצלבני המשומר והמשוחזר, ואולי גם נזכה לבקר במחצבה הקדומה ולעלות לתצפית הגג המרהיבה. אחרי הסיור מומלץ ללכת לגן המקלט לצמחים מוגנים ולקנח בביקור במעיין.  שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד. מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות 'התו הסגול' של משרד הבריאות. הפעילות מתקיימת בימי חמישי בשעה 14:00. עוד באתר: ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א'—ה' בלבד. להזמנת סיורים היכנסו לאתר. לתיאום סיורי חלאקה התקשרו למרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222. ללא תשלום.

מאחורי הקלעים בארמון: כל כך הרבה אוצרות וסודות התגלו, מתגלים ועוד יתגלו בהר מפעים זה. בימים אלו אנו עוסקים במרץ בפרויקט הנגשה לקראת הפתיחה של מערכת המדרגות המונומנטליות ומסדרון הקשתות, וכן של החדר המלכותי שבתיאטרון, שבו אנו מקימים מיצג מולטימדיה מרהיב וחדשני. נשמע מרגש? הצטרפו לסיור מאחורי הקלעים בארמונו הפרטי של המלך הורדוס ותזכו לחוויה בלתי נשכחת על רקע נופי המדבר המרהיבים. בסיור נגיע למקומות שאינם נגישים בדרך כלל לקהל המבקרים. הסיור מיועד למיטיבי קשב ולחובבי ארכאולוגיה האוהבים לכתת רגליהם במקומות לא שגרתיים. יום שישי, 27.11 בשעה 12:00 (משך הסיור  כשעה וחצי). ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי 'מטמון'. יש להירשם מראש בטלפון 02-5953591. מספר המקומות מוגבל.