הממשלה אישרה את התכנית למאבק באלימות במשפחה שהגיש שר העבודה והרווחה איציק שמולי. התוכנית תטפל בגברים אלימים  שנמצאים בהליך פלילי או הורשעו בעברות אלימות, ולמעשה תחייב אותם לעבור בדיקת מסוכנות וכניסה לטיפול שיקומי בטרם ישובו לקהילה. סעיף נוסף הוא פיתוח תוכניות מניעה עם משפחות בסיכון גבוה. 
הדבר החדשני, יש לומר, הוא המהפך התפיסתי. חלף הרעיון להרחיק את הנשים מביתן יחד עם הילדים למעונות לנשים מוכות, אשר מרחיקים אותם משגרת חייהם - כעת מוצע להוציא את הגברים להוסטלים שיקומיים ולדירות מעבר. שינוי הפרדיגמה הזו יכול לעשות שינוי אמיתי בחיי נשים שעד היום לא הלכו למעון לנשים מוכות בשל הטרחה והקושי להיות ממודרות ורחוקות מכל המוכר והידוע להן. מחודש מרץ עד לחודש אוקטובר השנה חל גידול של 240% במספר התיקים שנפתחים במחלקות לשירותים חברתיים בארץ. 
אני מברכת על כך שסוף סוף לפחות יש תוכנית, אבל סקפטית בדבר ביצועה. זו לא פעם ראשונה שהנושא נידון בכנסת, בכל פעם מועלות תוכניות והצעות לפתרון מיגור אלימות נגד נשים ודיונים, אלה תמיד נדחקים לשוליים עד לרצח הבא. אני כולי תקוה שהתוכנית אכן תצא לפועל, ונוכל לראות מגמת שינוי. גם כדי שהמתלוננות יוכלו להתלונן ללא חשש שיאלצו להתרחק מביתן וגם כדי שיהיה טיפול מניעתי ואבחוני.