גם עבודה בחנות תכשיטים יוקרתית עלולה להיות מסוכנת, כך לפחות נטען בתביעה אותה הגיש לאחרונה עוה"ד ניל חברוני נגד בעלי חנות תכשיטים ממרכז הארץ.

על פי התביעה, אישה בת 39, שעבדה בחנות כחודש ימים בלבד, נתבקשה להכניס כספים לכספת גדולה וכבדה המותקנת בחדרון אחורי שבחנות. כשעשתה זאת, נטרקה דלת הכספת במשקל של כ-300 ק"ג ופגעה בידה השמאלית. מעוצמת הכאב התעלפה העובדת, ונחבלה גם ברגלה. בבית החולים אובחן שבר בקרסול ימין ובאחת מאצבעות כף ידה. 

לדברי עוה"ד ניל חברוני, השבר ברגלה של העובדת לא החלים בטיפול שמרני, וכשנה לאחר האירוע היא נאלצה לעבור ניתוח בהרדמה מלאה, לקיבוע השבר בעזרת לוחית מתכת וברגים. 

לדברי עוה"ד חברוני, מאז התאונה סובלת העובדת מכאב ומהגבלה בתנועות רגל ימין, מקשיים בעמידה והליכה ממושכות, בעלייה וירידת מדרגות ובהליכה בשטחים לא מישוריים. כמו כן, סובלת העובדת מצלקת ניתוחית מכערת ורגישה למגע, והטיפולים בה צפויים להימשך גם בעתיד. מומחה לכירורגיה אורתופדית העריך את נכותה הצמיתה בשיעור של 19%. 

מומחה לבטיחות שבדק את המקרה קבע, כי החנות לא ערכה כל הדרכת בטיחות לעובדת לפני תחילת העבודה, לא הזהיר את העובדת בפני הסכנה ולא ערכה שום נהלים לטיפול בכספת.  כמו כן קבע מומחה, הבטיחות כי החנות סיכנה את עובדיה בכך שלא התקינה אמצעי שימנע את טריקת דלת הכספת הכבדה, ובכך החנות יצרה סביבת עבודה שאינה בטיחותית, ופעלה בניגוד לנדרש בתקנות ארגון הפיקוח על העבודה.

בימים אלה הגיש עוה"ד חברוני תביעה נגד החנות ונגד חברת הביטוח שלה – בה הוא דורש פיצויי כספי בסכום המקסימלי הנתון לסמכותו של בית משפט השלום (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בהרצליה.

משרד עו"ד ניל חברוני (בתמונה; צילום: שריר תקשורת) https://www.hevroni-law.com מתמחה בייצוג נפגעי גוף במגוון תחומי דיני הנזיקין והביטוח, ובמימוש זכויות רפואיות.