מפגע בטיחותי הידוע לרשות מקומית בצפון, אשר כבר גבה פצועים בעבר, ממשיך לחשוף בעיקר ילדים לסכנת מוות – אך חרף כך איש לא טורח לתקנו – כך לפחות נטען בתביעה אותה הגישו עורכי הדין דוד פייל ואיתן פרגו ממשרד עורכי הדין פייל ושות', בשמו של ילד כבן 12 הסובל מנזק מוחי ומנכות קשה, בעקבות תאונת אופניים שארעה לפני מספר שנים במקום. 

על פי התביעה הילד רכב על אופניו ברחוב עם מדרון תלול מאד ביישוב, אך בסיום הירידה, בעיקול חד מאד שמאלה, המכונה ע"י המקומיים 'סיבוב המוות', איבד הילד את השליטה על אופניו עף מהכביש לתהום, והתנגש בעוצמה רבה בקיר חיצוני של בית הנמצא במפלס הנמוך בארבעה מטרים מהכביש – ונפצע באורח קשה. 

כתוצאה מהתאונה, נגרמו לילד חבלות קשות ושברים בגולגולת, והוא הובהל באמבולנס לבית חולים. במהלך הנסיעה לבית החולים הוא הורדם והונשם ורק לאחר 7 ימים פקח את עיניו.

בבית החולים אובחן הילד עם שברים בגולגולת ונזק מוחי. הוא הועבר לשיקום ארוך בבית לוינשטיין, אך גם כיום, שנים לאחר ששוחרר וחזר לביתו, הוא ממשיך לסבול מבעיות מוטוריות, מנטליות ונפשיות רבות.

על פי חוות דעת מומחים בנוירולוגיה ופסיכיאטריה שצורפו לתביעה, סך הנכות הצמיתה המשוקללת שנגרמה לילד כתוצאה מהתאונה, מוערך בשיעור של 67%. 

הוריו של הילד הגישו בשמו תביעה לפיצויים, באמצעות עוה"ד דוד פייל ואיתן פרגו, נגד הרשות המקומית, אשר בשטח שיפוטה נמצאים הרחוב והשביל שבו רכב הילד, וכן נגד חברת הביטוח המבטחת את הרשות המקומית. 

התביעה לפיצויים הוגשה בסכום המקסימלי שבסמכות בית המשפט (2.5 מיליון שקלים) ונדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.

משרד עו"ד דוד פייל ושות' (בתמונה; צילום: רן כליף) http://www.df-law.co.il  מתמחה ברשלנות רפואיתנזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים