מועדים לשמחה

הפגנה בשכונה בעיר, סוכות ללא אירוחים משפחתיים, תקיפת חייל וצוות טלויזיה, תפילות בחצרות, ביטול פסטיבל בית שמש, ויכוח מקומי האם נכון לקיים אירועי שמחת בית שואבה, הפגנות שמאל נגד ראש הממשלה ואפילו שאלת הבחירות הכלליות לכנסת שבה ועלתה מתוך עימות. 

ברור לי כאזרחית מדינת ישראל וכראש עיריית בית שמש מציאות שלעיתים פחות נוחה לנו אינה ברירת מחדל. אופיה של החברה שלנו ודמותה של העיר שלנו תהיה מה שנעשה ממנה ולכן השמירה על הטוב המשותף בעיר צריך להעשות כדאגה יומיומית.

 הבחירה בכעס, זעם והשמצה היא הבחירה הקלה. אני מבינה היטב שלעיתים היא לכאורה מתבקשת, ודווקא בשל כך חובה עלינו לומר עד כאן.
אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מי אנחנו רוצים שיקבע את סדר היום. איזה מסר נרצה שיצרב לעתיד. אני חושבת שהתשובה ברורה. 

אני מבקשת לומר בקול ברור. מצד אחד זו חובתנו לטפל במי שמפר סדר וכך נמשיך לעשות. ובו בזמן להודות בקול רם וברור למשטרת ישראל, לפיקוח העירוני ופרגון גדול למתנדבים , ארגוני ההתנדבות והחמ"ל העירוני. 
אוסף הטוב הזה הוא אוסף של אנשים שרואים את העתיד שלנו כאן. מבט מפוקח שלא מתוך התלהמות , אלא מתוך הבנה שיש חיים ביום שאחרי.

ההתמודדות שלנו עם הקשיים הקיימים מגיעה מתוך עוצמה. רק מתוך עוצמה ניתן להתמודד ולצאת מחוזקים. זו דרכנו.

הרבה מאד סכנות טמונות בקורונה. אחת המרכזיות שבהן היא הגברת הניכור. אנחנו בחרנו לפעול אחרת, כנגד הניכור. מרגש לראות בחמ"ל שלנו את חיילי פיקוד העורף שפועלים בשכונות חרדיות, את גרעיני שנת השירות שפועלים יחד עם מתנדבים חרדיים ואת רכזי האזור שמתקשרים לכלל החולים ומעניקים מענה אישי למצוקות. שיתוף הפעולה הזה הוליד בלימה בשלוש  שכונות -בן אליעזר, גבעת סביון ונופי אביב,  שהפכו מאדומות לצהובות , ובכלל בשבוע האחרון נבלמה מגמת ההדבקה בעיר. רבים רבים מתושבינו מאמינים  בערך הסולידריות. כולנו זוכרים שמשנאה אף אחד לא נבנה.

רגע לפני סיום אומר כי את שפת המלחמה ניסינו. המלחמה לא קידמה אותנו לא ברמת העיר ולא ברמת מדינה.
אנחנו במסע ארוך. לעיתים נדמה שאנחנו מתחילים מההתחלה, אבל לא כך. מדובר מסע מורכב עם עליות ומורדות המצריך מאיתנו יכולות הכלה והצבת גבולות ברורים. 

סיימנו את סוכות. אגדנו את ארבעת המינים המסמלים את כלל ישראל. השבת נפנה לשמחת תורה שגם היא תראה שונה השנה ברחובה של עיר. אבל השוני הרגעי, הקושי הזמני לא יעכב אותנו במסע הגדול שלנו.

שבת שלום וחג שמח. 
עליזה.

תמונה- פייסבוק ראש העיר ד"ר עליזה בלוך.