צילום:  pixabay

במסגרת תפקידו, עורך דין צבאי אחראי לייצג חיילים בשירות סדיר, קצינים בקבע, שוטרים, חיילי מילואים, אנשי כוחות הביטחון וכדומה. זאת, במגוון הליכים משמעתיים ועבירות פליליות כמו עריקות מהצבא, שימוש בסמים מסוכנים, עבירות אלימות, מין, נשק, הפרת פקודה, חקירות של מצ"ח, מעצרים, הכרה בנכי צה"ל ועוד.

בדקו אם יש לו מומחיות ספציפית בתחום

כיום, כל עורך דין רשאי לייצג לקוחות בפני בתי הדין הצבאיים מה שעשוי להקשות עליכם מעט את הבחירה. אולם, בהחלט מומלץ לבחור עורך דין צבאי שתחום מומחיותו ועיסוקו העיקרי הוא בדיני צבא על פני עורך דין אחר שנותן שירות משפטי בכמה תחומים. כך אתם יכולים לדעת שהוא מכיר לעומק את כל החוקים, דיני המעצר, הלכות הפסיקה ובקיא בעבירות השונות בהן עריקות מהשירות וביתר הנושאים המרכיבים את תחום זה.

בחינת הניסיון המקצועי

אחד הפרמטרים שחשוב לבחון הוא שנות הוותק והניסיון שיש לעורך הדין בייצוג של חיילים חשודים או נאשמים. מערכת המשפט הצבאית שונה בדברים מסוימים מהמערכת האזרחית ולכן לעורך דין שמגיע עם ניסיון עשיר ורחב, יש יתרון משמעותי שעשוי לתרום לכם בהמשך הדרך. כחלק מכך כדאי גם לבדוק אם עורך הדין שירת בעבר בפרקליטות הצבאית בין אם בשירות סדיר, קבע או מילואים או שהיה חלק ממערכת המשפט הצבאית כתובע או סניגור צבאי. עורך דין שצבר ניסיון בשטח במקרים מגוונים יצליח וודאי לסייע לכם במקרה הספציפי שלכם – בין אם זו עריקות מצה"ל, נפקדות, השתמטות וכדומה.

קראו חוות דעת והמלצות על עורך הדין

כדאי לעשות חיפוש מעמיק ברשת על עורך הדין. זוהי דרך טובה לעיין במאמרים מקצועיים שפרסם באתר האינטרנט שלו, לקרוא חוות דעת של לקוחות שייצג, המלצות, ביקורות ועוד. חשוב לזכור – במקרים רבים, לעורך הדין שתבחרו לייצג אתכם במקרה של עבירת עריקות לדוגמה, יכולה להיות השפעה ישירה על התוצאה הסופית ועל העונש שתקבלו – האם זה יהיה מאסר ואם כן לכמה זמן או מנגד ביטול התיק לגמרי.

התרשמות בפגישה אישית

חשוב שתקבעו פגישה מקדימה עם עורך הדין במשרד שלו. זוהי הזדמנות מצוינת להתרשם מהיחס שהוא מעניק לכם, המקצועיות, השירות והזמינות שלו. קחו בחשבון שההליכים המשפטיים יכולים להתמשך ועליכם להיות מסוגלים להיות איתו בקשר צמוד ולסמוך עליו.

לסיכום, השימוש בטיפים אלה יעזור לכם לבחור עורך דין צבאי מקצועי ומנוסה, בעל מומחיות בתחום. כזה שיודע איך להתנהל בצורה מיטבית מול מערכת המשפט הצבאית, בקיא בנהלים, בסמכויות ובפרוצדורות הפנימיות, מבין בקריאת מסמכים צבאיים שונים (למשל תיק גיוס, תדפיס אישי), מכיר את השופטים בבתי הדין הצבאיים וכדומה. כך תוכלו להיות בטוחים ושקטים שאתם מקבלים סיוע משפטי מעולה, מקצועי ויעיל שיביא גם לתוצאות מיטביות בהתאם לנסיבות המקרה הספציפיות.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה