שנה עברית חדשה נפתחת השבוע ועמה משימות ואתגרים רבים. כמו מחלקות ואגפים במועצה האזורית מטה יהודה, אשר נערכו לחגי תשרי, כך עשו גם אנשי מחלקת החירום והביטחון במועצה, כאשר הדגש שניתן היה היערכות תחת מגבלות הקורונה. במחלקה סיפרו השבוע כי מעבר למשימות הביטחון והחירום, כמו בימי שגרה, הם נדרשים גם לפעולות חירום ביניהן שמירה על כללי התו הסגול, כלומר הנחיות משרד הבריאות באשר לפתיחת עסקים, התקהלות במרחב הציבורי ובמבנים סגורים.
במחלקת החירום והביטחון יש ארבעה קב"טים אזוריים, מנהל מחסני חירום, צוות אחזקת מקלטים, רכזת צח"י (צוות חירום ישובי), רכזת ביטחון ומנהל מחלקה. המחלקה פועלת באגף ביטחון, רישוי עסקים ותחבורה בניהולו של משה סויסה. 
מנהל מחלקת הביטחון והחירום, צפריר שיפמן: "במהלך השנה החולפת התחדשנו באוטובוס חפ"ק חדש שעומד בכוננות לאירועים חריגים וישמש כמוקד שליטה יחד עם גורמי החירום, פיקוד העורף, המשטרה, לוחמי האש והצבא. אנשי המחלקה מתרגלים כל העת תרחישים שונים ומקיימים אימונים מסודרים לאורך כל השנה על מנת לתת מענה הולם ביעילות ובתיאום בזמן הקצר ביותר. בנושא פשיעה ופלילים כמו גניבות ברחבי המועצה, התפרצויות וכדומה מטפלת משטרת ישראל. אנו רוצים להדגיש את חשיבות הקמת צח"י ביישובים ככלי עבודה באירועים חריגים ובחרום. צוותי החירום היישובי, מורכב ממתנדבים אשר משמשים כיתת כוננות וכוח חלוץ לטיפול במקרה חריג ביישוב שלהם".
מנהל אגף ביטחון, רישוי עסקים ותחבורה במועצה, משה סויסה: "איכות חיי התושבים מתחיל בשמירה על ביטחונם האישי, בישובים, בדרכים וגם בעיסוקם הכלכלי. ישר כוח לכל עובדי האגף ושנה טובה". 
ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "הקמת צוותי החירום ביישובים הם מכפיל כוח חיוני וחשוב בשמירה על החוסן הקהילתי והביטחון של התושבים. אני מאחל שנה טובה לאנשי מחלקת הביטחון והצלחה רבה".

 

עדכון מן המשטרה

אולי בשל הסגר סכנת הפריצות לבתים מופחתת כי כעיקרון תושבי ישראל אמורים להישאר בבתיהם. עם זאת, ניסיון הסגר האחרון הוכיח גם ידם של עברייני הרכוש לא קצרה גם במצב מגביל זה, אם כי בהיקפים קטנים יותר. במשטרה קוראים לכלל אזרחי ישראל לגלות יותר ערנות ותשומת לב לאנשים חשודים וחפצים חשודים בתקופה זו בכל אירוע יש לפנות למוקד המשטרה (100) על מנת לקבל מענה המיטבי. לדברי המשטרה, מניסיון של תקופות חגים קודמות, ישנם תושבים שאינם נועלים בתים, דבר שמקל על חשודים להיכנס דרך דלתות הבתים או דרך החלונות. במשטרה מבקשים לנעול את הדלתות והחלונות בחגים ולהשאיר את מפתחות הבית, הרכב, תיקים וארנקים שלא בסמוך לפתחי הבית.