צילום:PIXABAY

ייעול זמנים זה אחד האתגרים הניצבים עבורנו בכל מקום בחיינו. ישנם מספר פתרונות לייעול זמנים בצורה פרודוקטיבית ובמינימום מאמץ שלאחר שתקראו אותם תגידו לעצמכם "איך לא עשינו את זה עד עכשיו?" בין הפתרונות ישנו פתרון מרכזי בשם הזדמנויות מיידיות מהיום להיום. בחיים קשה נורא לקבל הזדמנות מהיום להיום באופן מידי והיום יש דרך לקבל כמה הזדמנויות (ולא רק אחת) במיידיות ובלי מאמץ. בכתבה תקראו על מגוון פתרונות שיעזרו לכם לנהל את זמנכם בצורה מושלמת. 

רשימת משימות

עשו לעצמכם רשימת משימות במחשב או בכתב וסדרו אותה מהמשימה החשובה ביותר לחשובה פחות להיום. מומלץ להכין טבלה שבועית שבה רושמים את המשימות לכל יום ואז יש יותר סדר ויודעים את סדר העדיפות לכל משימה. לעיתים, עצם כתיבת המשימה נותנת מעין גושפנקא לכך שהמשימה תעשה מכיוון שהיא רשומה שחור על גבי לבן ויש רצון למחוק אותה או לסמן עליה וי. פתאום מסתם משימה שנמצאת אצלנו בראש היא מקבלת ממשיות. 

הזדמנויות מיידיות

שמעתם פעם על המונח הזדמנויות מיידיות מהיום להיום? מדובר ברעיון גאוני שניתן למצוא אותו באפליקציית  Wakee. הרעיון של האפליקציה כל כך פשוט שאנחנו מתפלאים שלא חשבו עליו לפני כן. מכירים את זה שלפעמים מתפנה לכם זמן ואתם רוצים למלא אותו? זה קורה לכולם כל הזמן כי רוב האנשים רוצים להיות פרודוקטיביים ולמלא את הזמן שלהם בצורה הטובה ביותר ובמינימום מאמץ. בזכות האפליקציה החיים שלנו מהיום קלים יותר בהזמנת טיפולים / שירותים להיום במגוון תחומים. אפליקציית Wakee מעניקה לכם את האפשרות לבקש טיפול/ שירות מהיום להיום, לשעות הקרובות או מעכשיו לעכשיו ולסמן טווח מחירים אותו תהיו מוכנים לשלם. לאחר כמה דקות, תתחילו לקבל הצעות להיום מבעלי עסקים המומלצים ביותר שנמצאים באזורכם אשר עומדים בטווח המחירים שרציתם לשלם. ככה הרווחנו שתי ציפורים במכה אחת (או אפילו יותר משתיים): חסכתם בזמן- הרי התפנה לכם זמן ואתם מצליחים למלא אותו מבלי להתחיל לחפש, לבדוק ולהשוות בין עסקים שונים שנמצאים בקרבת מקום. לעיתים תחסכו גם בכסף מכיוון שאתם מגדירים טווח מחירים שתהיו מוכנים לשלם.

שעות השיא

לכל אחד יש שעות שבהן הוא עובד בצורה טובה ויעילה יותר ויש שעות שהעבודה בהן פחות "פורה". רוב האנשים, מרוכזים וחדים יותר בשעות הבוקר אבל זה משתנה מאדם לאדם. חשבו מתי השעות שאתם במיטבכם ושם תשבצו לכם את רוב המשימות.

הימנעות מהסחות דעת

ברגע שיש לכם משימה, תהיו מרוכזים רק בה מבלי לגלוש להסחות דעת שונות. לדוגמה- אם אתם צריכים ללמוד לבחינה, כבו את מכשיר הפלאפון בשביל להימנע מהודעות, שיחות וגלישה באינטרנט. יש המון פעמים שאנחנו באים להתחיל משימה מסוימת ופתאום ישנה הפרעה שקוטעת לנו את חוט המחשבה ומוציאה אותנו מאיזון. חשוב לשים לב להסחות הדעת האלו ולא לתת להן יד, סיימו משימה ורק אז המשיכו הלאה. 

סדר מופתי

דאגו לעבוד בצורה מסודרת, במיוחד אם אתם מתעסקים עם דפים רוב היום. אל תשימו דפים בצד ותגידו לעצמכם "יותר מאוחר אתייק אותם". צרו לעצמכם קלסרים לפי נושאים ותמיד תשימו את הדפים במקום המיועד להם על מנת לעשות סדר בבלגן. ידוע שחוסר סדר בשולחן העבודה או אפילו בבית יוצר באלאגן במחשבות וזה עלול להוביל לאי עמידה בזמנים ודחיינות.

פיצול סמכויות

תנסו לחלק את האחריות בין כמה אנשים ולא לקחת הכל על עצמכם. ישנן משימות מורכבות גם בבית וגם בעבודה שניתן לפרק לתתי משימות ולחלק לעוד אנשים כדי שהנטל יתחלק בצורה שווה ולא לפול רק על אדם אחד. ברגע שמחלקים אחריות, חוסכים בזמן ומעודדים עבודת צוות ותקשורת פתוחה בין שלל האנשים ככה הרווחתם שתי ציפורים במכה אחת. 


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה