צילום: FREEPIK

מקרר בסגנון אמריקאי או דווקא בסגנון צרפתי? מקרר 4 דלתות ענקי או מקרר 3 דלתות עם מגירת מקפיא תחתונה? מקרר עם מקפיא עליון קלאסי או מקרר עם מקפיא תחתון?  היום יש לכם מגוון אדיר של אפשרויות בבחירת מקרר חדש והרבה פרמטרים להתחשב בהם כדי לקנות את המקרר שהכי מתאים עבורכם ואשר יספק לכם את הביצועים הטובים, האמינים והנוחים ביותר. לשם כך חשוב שתכירו את סוגי המקררים הקיימים בשוק ומה כל סוג מציע ומאפשר לכם – הסקירה הבאה תעזור לכם לבחור נכון וחכם.

בסקירת סוגי מקררים מומלצים נתמקד בעיקר בסגנונות העיצוב והמבנה של המקררים בשוק הישראלי, כאשר כמובן שבתוך כל קטגוריה יש יתרונות וחסרונות, גדלים חיצוניים ופנימיים שונים ואלמנטים תפעוליים, טכנולוגיים ואפילו אסתטיים שונים. מובן מאליו שבבחירת מקרר חדש ומתקדם, עליכם ראשית כל להבין היכן תמקמו אותו וכמה מקום בכלל יש לכם עבור מקרר – רק אחרי פרט מהותי זה ניתן להתקדם לבחירת סגנון המקרר, המותג, תוספות מיוחדות, צבע וכן הלאה.

מקרר 4 דלתות – גדולים, משוכללים ומתאימים למשפחות גדולות

מקררי 4 דלתות הם תוספת יחסית חדשה לתחום המקררים, כאשר אלו מקררים גדולים מאוד מבחינת נפח אחסון, הם לרוב משוכללים וחדשניים ובדגמים המתקדמים ביותר – כמו למשל מקררי 4 דלתות הענקיים והחדשניים של סמסונג – ומציעים שפע של יכולות אחסון וקירור מודולרי ומאפיינים פרקטיים מיוחדים. מקררי 4 דלתות חדישים מספקים קו עיצוב מודרני ואסתטי, כך שהם מתאימים מאוד למטבחים מודרניים. מבחינת משפחות ברוכות ילדים, מדובר על "פינוק" אמיתי מבחינת כמות המזון שניתן להכניס למקרר, ההתאמה האישית של תאי הקירור וההקפאה ושאר מאפיינים טכנולוגיים.

יש היום מקררי 4 דלתות חדשים המציעים נפח אחסון אסטרונומי של מעל 900 ליטר, למשל דגם RF86R מבית סמסונג הקוריאנית – עם מערכות קירור מתקדמות ומשולשות, מדחס אינוורטר שקט וחסכוני, פיקוד שבת מובנה ומודולריות רבה בתפקוד חלק מהתאים לקירור, צינון או הקפאה. במקררים אלו המקפיא נמצא למטה ותא הקירור הראשי נמצא למעלה לגישה נוחה במיוחד לכל דיירי הבית.

מקרר 3 דלתות – מקרר בסגנון צרפתי

סוג נוסף שמאוד פופולארי בישראל, במיוחד עבור משפחות עם ילדים, הוא מקרר 3 דלתות, הנקרא לעיתים גם מקרר בסגנון צרפתי. זהו מקרר עם מקפיא תחתון הנמצא לרוב במגירה נפתחת גדולה ונוחה מאוד, תא הקירור נמצא בחלק העליון וכולל שתי דלתות גדולות הנפתחות לתא קירור אחד גדול או שניים המאפשרים יותר מודולריות. מקררים אלו מציעים נפח אחסון גדול (כל דגמי סמסונג למשל מציעים נפח אחסון של 600-750 ליטר), תא הקפאה שנוח מאוד לסדר ותא קירור נגיש וגדול.

מקררים קלאסיים – 2 דלתות עם מקפיא עליון

זו התצורה הקלאסית והוותיקה ביותר למקררים. הם לרוב צרים יותר מקררים מרובי דלתות אך מגיעים במגוון גדלים ונפחי אחסון. מקררים אלו כוללים תא הקפאה עליון עם דלת צירית הנפתחת הצידה ותא קירור גדול בחלק התחתון, גם עם פתיחה צידית. מקרר מקפיא עליון מאפר גישה נוחה לתא הקירור עבור ילדים קטנים, כאשר עבור מבוגרים יהיה כמובן צורך להתכופף כדי להגיע למגירות ולמדפים התחתונים. אלו מקררים אמינים מאוד בגלל הוותק של התצורה ומבנה מנגנון הקירור, הם מספקים ביצועים טובים לצד "מחיר" מסוים בנוחות ועלותם לרוב נמוכה יותר משל מקררים גדולים, מורכבים ומתקדמים יותר.

מקרר 2 דלתות מקפיא תחתון

מקררים עם שתי דלתות ונפח אחסון לרוב קטן יותר מהמקררים הגדולים ומרובי הדלתות, אלא שתא ההקפאה נמצא הפעם בחלק התחתון ותא הקירור שבו משתמשים יותר נמצא למעלה ובמיקום נגיש ונוח יותר. נוחים מאוד, מאפשרים התאמה למקום צר/קטן יותר ובתמחור בין מקרר פריזר עליון לבין המקררים מרובי הדלתות הגדולים והיקרים יותר.

מקררי דלת ליד דלת (Side by Side) – מקררים בסגנון אמריקאי

אלו מקררים גדולים עם נפח אחסון רב, אשר מאוד פופולאריים בארה"ב אך יחסית פחות בישראל, בעיקר בגלל מוניטין ותפיסות מוטעות שנוצרו מדגמים ישנים יותר של תצורה זו שיובאו לישראל. במקררים אלו שתי דלתות בדר"כ, זו לצד זו ואשר נפתחות לכיוונים מנוגדים, החוצה, תא הקירור נמצא בצד הימני של המקרר ותא ההקפאה בשמאל – שני התאים במבנה מוארך, כאשר יש דגמים צרים יחסית ויש היום גם דגמים רחבים וגדולים מאוד המאפשרים ליהנות מהיתרונות של מקרר דלת ליד דלת, ללא החסרונות של תאים צרים מדי שישראלים פחות אוהבים – למשל דגם RS757 של סמסונג בנפח כולל של 800 ליטר.

מאפיינים לשדרוג איכות השימוש במקרר שלכם

 • תא הקפאה ללא היווצרות קרח על הדפנות

 • מערכות אחסון מודולריות וניתנות להתאמה אישית
 • נעילות ילדים
 • פונקציית שבת מובנית ונוחה
 • מדחס אינוורטר מתקדם, שקט וחסכוני בחשמל
 • מתקן מים וקרח מובנה
 • התרעות על השארת דלת פתוחה
 • מצב חופשה
 • מערכות קירור חדישות עם קירור כפול או משולש
 • מאפייני קירור/הקפאה מהירים
 • דירוג אנרגטי גבוה ויעיל
 • מקרר ממותג גדול, מוערך וחדשני

* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה