מאור גרידיש בן 32, חי ויוצר בתל אביב, במקור ממושב אחיהוד שבגליל מערבי. גדל בבית דתי במשפחה שמנתה שמונה אחים ואחיות. מאור גדל על מוזיקה ערבית, תימנית מסורתית, מזרחית ים תיכונית.

בגיל 17 גילה שהוא  סקרן מדי ויצא  בשאלה, וכך גם בסגנון המוזיקלי, גרידיש הקשיב לפרל ג׳אם, נירוונה, ג׳ף באקלי, בוב דילן, רדיו הד, הדלתות, החיפושיות, קווין, המון בלוז קאנטרי ופולק, וכו׳. מאז ועד היום הוא מרגיש שחי חיים כפולים, לצאת מהבית להתנתק מהשורש שהזין אותו, בדרך לחיפוש מהות ומשמעות אחרת "עד לרגע זה עדיין אני  מחפש, כמו נתלה על המיתר האחרון ככה אני עם המוזיקה, משלם מחיר של חוסר וודאות, בדידות, רגשות מעורבים, דיכאונות, הקרע בין הרצון להגשמה עצמית לבין להיות מחובר למשפחה ולחברים", מתאר מאור את התקופה הזו בחייו.

על הטקסט בשיר 'הימים הנוראים מספר מאור: "בשנות ה-20 המוקדמות לחיי בעיצומו של המרד הגדול שלי אל מול הדת כתבתי את הטקסט הזה, שבו השאלה הכי בסיסית אל מול האלוהים, בוא תראה את עצמך. בתור ילד הבטיחו לי שהוא יגיע. באחד מימי הכיפורים אני חולף מול בית הכנסת בתל אביב ושומע את התפילות והמזמורים והמצפון החל לעבוד. הרגשתי צביטה בלב, התפילות שבקעו מן החלונות הדהדו בתוכי כל כך חזק ומיד המילים נשפכו כמו מים. הגעתי הביתה ומיד לקחתי את הגיטרה והלחן קרה מעצמו. השיר ישב אצלי במגירה המון שנים וכשפגשתי בעמיחי הלל, השמעתי לו את השיר וישר הוא התחבר, הצעתי לו שיצטרף אליי והקול האותנטי והאתני שלו התחבר לשיר בצורה מופלאה - מהנדנדה במרפסת במושב אל תוך המגדלים של תל אביב, עם גיטרה ביד וחלומות בכיסים".

מאור גרידיש ברשתות:

פייסבוק: Maor Gridish.

אינסטגרם: maor_gridish.

לינק לאלבום: www.digistage.to/RegashotNetoshim.

לצפייה בקליפ