הם חמודים, פרוותיים וממלאים את חיינו באושר. חיות המחמד שלנו אשר נמצאות לצידנו בכל יום – ברגעים הטובים והקשים, הן ללא ספק חברות בנשמה. לקראת עונת החגים המתקרבת טוב נעשה אם נזכור, בין המתנות והסידורים לחג, לפנק גם אותם במתנת חג מיוחדת. כמה רעיונות יצירתיים:

פנקו אותם ביום ספא בבית

יש כלבים שאוהבים מקלחות - ויש שפחות, כאלו שנהנים מיום אצל הספר ואחרים שלא. אבל אין כלב או חתול שאינם נהנים מהמגע המלטף, ומתשומת הלב של הבעלים שלהם. לכבוד ראש השנה פנקו את החבר הפרוותי בטיפולים קוסמטיים המתאימים לאהבה האישית שלו: לכלבים בשלבי גדילה או כלבים מבוגרים שסובלים מכאבי פרקים ושרירים – מסיכת בוץ תסייע להרגיע את הכאב, לאלו שנהנים ממקלחת קרצפו בסבון משולב מינרלים מים המלח ששומר על לחות ובריאות העור של הכלב, לאלו שסולדים ממים – טיפול יבש בבושם להרחקת ריחות רעים. בכל מקרה שלבו בטיפול הברשה במברשת גומי אשר מורידה שיער מת ומקביל מעסה ומפנקת את החיה.

משחק טוב לחבר טוב

מחקרים הוכיחו שממש כמונו גם בעלי חיים שמפעילים את המוח יותר – חיים יותר. הבעיה היא שלהבדיל מחיות רחוב, חיות בית לא ממש צריכות להשקיע מחשבה מרובה באיך להשיג את הארוחה הבאה – והפעילות המוחית שלהם נפגעת בשל כך. משחק מצוין שגורם לחיית המחמד לחשוב איך לקבל חטיפים ועל הדרך גם מעודד פעילות פיזית הוא "Foodie Rorb": כדור האכלה אינטראקטיבי המטייל ברחבי החדר ופולט חטיפים קטנטנים במהירויות משתנות. הכלב או החתול שמריחים את החטיף רודפים אחרי הכדור ומשחקים עימו, ומידי פעם מקבלים פינוק קטן – שרק מדרבן אותם להמשיך ולעקוב אחריו.

השקיעו במיטה איכותית  

אין כמו להתחיל את היום לאחר שינה טובה. נראה שגם חיית המחמד תוכל להסכים עם המשפט הזה. לקראת השנה החדשה השקיעו במיטה אורתופדית שתסייע לחיה לשחרר לחצים, להרפות את השרירים ולקבל שינה איכותית יותר. המיטות והמזרנים האורתופדיים שמציעה חברת – Petex לדוגמה עשויים מחומרים היפו אלרגניים, עם שכבה עליונה של מגן מזרן אטום למים בעל בגימור קטיפתי נעים בחוץ, מגע פרוותי באזור הרביצה, ושתי שכבות ספוג זיכרון: הראשונה במבנה תבנית ביצים, בדיוק כמו במזרנים של בני אדם – כך שמשקל הגוף מפוזר על פני המזרן ונתמך בנקודות שונות תוך מתן אוורור, והשנייה של ספוג זיכרון שטוח, לאחיזה יציבה של החיה לאורך שעות שינה. השימוש בחומרים איכותיים מבטיח שהמיטה לא תשקע או תאבד מצורתה לאורך זמן, מזרן הספוג נשלף ושאר חלקי המיטה ניתנים לכביסה במכונת הכביסה.

שנה חדשה – לוק חדש

אומנם אין שום סיבה מיוחדת להאמין שקולר חדש משנה משהו לחיית המחמד (ובעלי חיות מחמד רבים דווקא יעידו על כך שרבות מהן מעדיפות להסתובב חופשיות לגמרי וללא קולר), אבל הקולר הוא רצועה קטנה – עם משמעות גדולה. קולר מתנה לשנה החדשה יקבע איזו מין חיה תהיה לנו בשנה הקרובה: כלב רוקיסט מגניב בקולר ניטים, או דווקא כלבלב מערבונים קשוח ורגיש בקולר סן אנטוניו חום ושחור. חתולת מרלין-מונרו בקולר יהלומים, או דווקא חתולה ספורטיבית בקולר בנדנה אדומה?