לאור ההצלחה והביקוש מהקהל, מרחיבה רשות הטבע והגנים את פרויקט 'מאחורי הקלעים' גם לחודש הקרוב ומוסיפה סיורים חדשים. הסיורים הפעם יהיו ממוקדי קהל יעד בוגר יותר, וייחשפו למטיילים סיפורים מרתקים ומפתיעים, של שמורות הטבע והגנים הלאומיים הפופולאריים בישראל.

לסיורים המודרכים, שהוצעו בחודש אוגוסט, הצטרפו מספר סיורים חדשים, ביניהם סיור על מגילות גנוזות בגן לאומי קומראן (פרטים והרחבה להלן). את הסיורים הייחודיים ידריכו אנשי רשות הטבע והגנים, ביניהם מנהלים, ארכיאולוגים, פקחים ותיקים, אקולוגים ועוד.

אורית שטיינפלד, מנהלת אגף שיווק ברשות הטבע והגנים: "שמחנו לראות שיש ביקוש רב לסיורים, שמעניקים סיפור מקורי ומפתיע וחושפים מידע חדש למבקרים. בספטמבר הסיורים יתרכזו בעיקר בימי חמישי אחר הצהריים ושישי בוקר כדי להציע חווית פנאי אחרת לקהל בוגר. רעננו את ההיצע והוספנו גם סיורים חדשים, לצד אלה שכבר זכו להצלחה רבה ודאגנו שטובי מספרי הסיפורים של רשות הטבע והגנים יובילו את הסיורים".

הסיורים יתקיימו באתרים מצפון ועד דרום ויחלו כבר השבוע. יש להירשם מראש לכל סיור באתר רשות הטבע והגנים (www.parks.org.il), ללא תשלום נוסף מעבר לדמי הכניסה לכל אתר. כל הסיורים יתקיימו בהתאם להנחיות 'התו הסגול' של משרד הבריאות.

 

לקומראן דרוש: גולל מגילות. האם תעמדו בכך?

אנחנו מחפשים אותך, בן האור, צדיק, חרוץ ומסור, לעבודת קודש בגלגול מגילות. העבודה במשמרות, ללא משכורת, ללא תנאים סוציאליים, והאוכל ניתן במשורה. האם הייתם מסוגלים להתקבל לג'וב החלומות הזה? הצטרפו אלינו למסע מרגש בזמן, עם צוות האתר ואנשי כת היחד, בפארק (גן לאומי) קומראן. המסע פותח לנו צוהר לגלגולן של המגילות הגנוזות, שהרחיקו ממערות מדבר יהודה לארצות רחוקות וחזרו בדרך חתחתים ארצה. נשמע סיפורים מרתקים על רודפי אוצרות והרפתקנים ונגלה אם אינדיאנה ג'ונס היה בקומראן או לא... צאו איתנו לשעתיים מרתקות מאחורי הקלעים של המרוץ הגדול למציאת ופענוח המגילות הגנוזות. נגולל סיפורים פיקנטיים על החפירות במערת החוואר ועל האנשים שחיו שם, אנשי כת היחד. שישי, 25.9, בשעות 10:00-12:00. הסיור מיועד למבוגרים. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.