בין מקבלות מגן אשת לפידות: בתחום הרפואה, ד"ר אסנת לבציון-קורח, מנהלת בית החולים 'אסף הרופא', המנהלת הראשונה של בית חולים ממשלתי, על פועלה ותרומתה בטיפול בחולי קורונה מאז פרוץ המשבר בישראל; אסתר מור, נשיאת ויצ"ו העולמית על פועלה בתחום החברה והרווחה בארץ ובעולם; זוהר יעקובסון, סוכנת הטאלנטים על פועלה כיזמית חברתית שבעשור האחרון הקימה את 'מרכז טל' לחולי סרטן ע"ש בתה, טל יעקובסון ז"ל ואת עמותת חלאסרטן המטפלת בחולי סרטן צעירים.

בתחום העסקים קיבלה את המגן נורית כוזהינוף, נשיאת חברת "מגדלי בראשית דניאל נדל"ן", הפועלת רבות למען החברה הישראלית ועוסקת בפילנתרופיה. 

'אשת לפידות' הינו ארגון בינלאומי נשי-פילנתרופי, שהוקם ע"י יהודה משי זהב, יו"ר זק"א והגברת כרמית נעימי, אשת עסקים, במטרה לחבר נשים מכל הקשת ביצירת תהליכים ויוזמות חברתיות וקהילתיות בארץ ובעולם, להשפיע מכוחן ויכולותיהן בפרויקטים מצילי ומשפרי חיים.

סמוך לטקס הענקת מגן אשת לפידות ערכתי ראיון עם ד"ר אסנת לבציון קורח – מוזמנים לקרוא.  
אשת לפידות 2020 בתחום הבריאות - הוענק לד"ר אסנת לבציון-קורח.

 ד'ר אסנת 

ארגון 'אשת לפידות' בחר ברוח ימי הקורונה בתחום הבריאות את ד"ר אסנת לבציון-קורח, מנכ"לית המרכז הרפואי יצחק שמיר (אסף הרופא)
ד"ר אסנת לבציון קורח, ירושלמית, נשואה לד"ר עמית קורח מנתח לב בביה"ח הדסה ואם לארבעה ילדים מתבגרים.

הרזומה המקצועי והאישי שלה עשיר בעשייה משמעותית. בוגרת לימודי רפואה בביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית, התמחתה ברפואת ילדים במרכז הרפואי הדסה. בעלת תואר מוסמך במנהל רפואי מאוניברסיטת תל אביב. בשנת 2005, עברה השתלמות בבית החולים בריגהאם אנד וימנ'ס בבוסטון שבארצות הברית, בתחום בטיחות המטופל ובביה"ס לרפואה של אוניברסיטת הרווארד, במהלך השליחות שימשה כיועצת לבתי חולים בחברה שעסקה באופטימיזציה ותהליכי שיפור השירות והטיפול הרפואי. לאחר שובה לישראל בשנת 2008 מונתה לסגנית מנהל ביה"ח אסף הרופא.

ד"ר לבציון-קורח פורצת דרך כפרסונה וכאישה, ב- 2012 מונתה לתפקיד מנהלת ביה"ח הדסה הר הצופים כאישה הראשונה שניהלה את ביה"ח הדסה ובשנת 2017 מונתה לתפקיד מנהלת המרכז הרפואי יצחק שמיר, כאישה הראשונה שמנהלת ביה"ח ציבורי.

מה משמעות תפקידך הרוחבי כמנהלת מרכז רפואי?

"בעבר שימשתי כסמנכ"ל ביה"ח יצחק שמיר וחזרתי לנהל אותו. המשמעות האמתית בעבודה שלי היא המגוון הרחב שהתפקיד יוצר. העבודה דורשת מנהיגות, ניהול 4,000 עובדים וקשת רחבה של אוכלוסיות, המרכז הרפואי נותן שירות ומענה אזורי למיליון איש, במרכז 900 מיטות, אלפי מטופלים ביומיום, מח' אשפוז, מרפאות וחדרי ניתוח. המרכז מאופיין ברפואה אנושית פורצת דרך - ברמה האישית זה הייעוד שלי בחיים ומה שמוביל אותי - לעזור ולעשות טוב. מגוון העבודה קשור לבינוי, ציוד, גיוס תרומות, כח אדם, קשרים עם גורמים מקצועיים רלוונטיים ומשרד הבריאות. תפקיד יפיפייה ממנו אני נהנית בכל רגע נתון עם המטופלים, עובדים וההנהלה."

ימי קורונה שיבשו את מערך החיים השוטף, שתפי על היערכות ביה"ח בימים אלו?

"למדתי שהקורונה מהדקת ומחזקת בביה"ח וברמה הלאומית. במרכז הרפואי הקמנו מתחם ייעודי עד 90 מיטות לחולי קורונה, אנו מטפלים בהכי הרבה חולים באזור (מלבד ירושלים), בימים אלו מטופלים במתחם 50 חולי קורונה! בלב המתחם קיים פטיו יפה להנעים את זמנם של החולים, מרגש לשמוע את החולים מדברים בשבח הטיפול בהם.

בימים אלו מלבד העומסים והדאגה לטיפול בכל סוגי החולים והגילאים התווסף הטיפול בחולי קורונה עניין שמצריך היערכות לוגיסטית וכ"א, אני יכולה לומר כי אנו עומדים בגאון בכל המשימות וכולי תקווה, שהמצב יתייצב במהירה."    

מה היחס והמודלינג שלך למנהיגות וניהול נשי?

"חבל שאנחנו עדיין מתעסקים בסוגיה, ברגע שזה יהיה טבעי נפסיק לשאול שאלות מסוג זה. המוטו שלי בניהול ובכלל - אותנטיות. יש כל כך הרבה נשים מוכשרות ופורצות דרך בתחומן. חשוב שאותן נשים יעצימו בתחומי המנטורינג ובכך יסייעו ליותר ויותר נשים בתחומים רבים. בעיניי, יש חשיבות מאוד גדולה ומשמעותית לטפל באלימות נגד נשים, אני מרגישה שיש עוד כברת דרך עד שנושא זה יטופל באופן משמעותי."

טיפ לבריאות טובה?

"ברמה האישית אני מתאמנת ועושה המון ספורט, חשוב לכבד ולשמור על הגוף בתזונה נכונה ושילוב פעילות ספורטיבית."

התייחסותך לבחירה בך כאשת לפידות בתחום הבריאות לשנת 2020

"מודה על הבחירה בי ומרגישה כבוד וזכות גדולה. אני מאוד מעריכה את יהודה משי זהב, מנהיג ואיש מדהים שחולל מהפיכה. הערכתי הגדולה לכרמית נעימי ששמה את העשייה הנשית במרכז. בעיניי, אחד הפרויקטים המרגשים של ארגון 'אשת לפידות' "הקש בדלת של השכן" מצער לראות את הנתונים של זק"א שקשישים נפטרים בביתם ורק לאחר כמה ימים מבינים שהם כבר לא בין החיים. מגיל צעיר אני מאמינה גדולה בחיבורים בין כלל האוכלוסיות, נחשפתי לראשונה לחיבורים אלו כשהתנדבתי במד"א כנערה, חבריי לחיים שמלווים אותי מאז ועד היום, כמו חבריי מהלימודים בפקולטה לרפואה בירושלים. 

כולי תקווה, כי ביחד נוכל ליצור עוד ועוד פרויקטים למען החברה כולה ובעבור הקהילות השונות. ארגון 'אשת לפידות' מחבר באמצעות פרויקטים משותפים בין נשים טובות ומשקף את הביחד של כלל עם ישראל. תודה רבה על הבחירה בי."

אשת לפידות הוא ארגון מרגש שעושה למען האחר מתוך ערבות הדדית וחשיבה עמוקה כיצד לייצר חברה טובה יותר. תודה לכרמית נעימי וליהודה משי זהב על ארגון  שהניף דגל מעורר השראה בכל מובן! 

ולכל הזוכות וחברות הארגון יישר כוח על פועלכן למען הכלל - היו ברוכות!

בתמונה- כרמית נעימי נשיאת הארגון.