משטרת מחוז ירושלים השלימה את היערכותה לקראת פתיחת שנת הלימודים התשפ"א.

מחר (01.09), תיפתח שנת הלימודים באלפי מוסדות חינוך בירושלים, בית שמש ויישובי מטה יהודה ומאות אלפי ילדים ובני נוער יגיעו בליווי הוריהם לגנים, לבתי הספר היסודיים, לחטיבת ביניים ולתיכונים, וישובו ללימודיהם בתום תקופת החופש הגדול ובהתאם להנחיות משרד הבריאות בצל הקורונה. 

כבכל שנה, יום פתיחת שנת הלימודים מתאפיין בתנועה ערה של כלי רכב והולכי רגל בסביבות בתי הספר ומוסדות החינוך. 
במהלך היום, תיערך משטרת ישראל בכוחות מתוגברים ברחבי ירושלים והסביבה, העיר בית שמש ויישובי מטה יהודה . מאות שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים, יתפרסו בקרבת מוסדות החינוך במטרה להבטיח את שלומם וביטחונם של תלמידי ישראל שיחזרו לספסל הלימודים. השוטרים יפעלו לאבטחה, לשמירה על הסדר הציבורי ולהכוונת התנועה והכל בכדי לאפשר את פתיחתה של שנת הלימודים באופן בטוח ותקין.

לצד משימות רישוי, אבטחה והסדרת התנועה, יחלקו שוטרים קהילתיים מדבקות שהופקו במיוחד על ידי משטרת ישראל לקראת פתיחת שנת הלימודים, בשפה העברית ובשפה הערבית עם מסרים חשובים להישמע להנחיות משרד הבריאות ולהישמר מהידבקות בנגיף הקורונה.

עם סיום החופש הגדול והחזרה ללימודים, להלן הנחיות והמלצות משטרת ישראל לשמירה על ביטחונם של הילדים:
הסבירו לילדיכם כי עליהם להישמע להנחיות משרד הבריאות, לעטות מסיכה בזמן שהותם במסגרות החינוך ולעשות כל הנדרש מהם בכדי להישמר מנגיף הקורונה. 
אסור לדבר עם זרים ובוודאי שלא ללכת עימם.
הדגישו בפני הילדים שיש לשים לב לאנשים חשודים בקרבת המוסד החינוכי. הורים, מורים וילדים, אנא דווחו למשטרת ישראל על התנהלות חשוד. המצריכה טיפול והתערבות משטרתית באמצעות מוקדי 100 של המשטרה.
בכל מצב של זיהוי של חפץ חשוד יש להתרחק מיד, לקרוא למבוגר ולהודיע למשטרה.
בחרו יחד עם הילדים את המסלול הבטוח להליכה מהבית לבית הספר ובחזרה. מומלץ לתרגל הליכה במסלול, תוך מתן הסבר על הסכנות שבדרך ועל כללי הבטיחות כגון: לא לדבר עם אנשים זרים, ללכת רחוק משפת המדרכה, לא להתפרץ לכביש, לבחור במעבר חצייה מרומזר.
אל תאפשרו לילדים מתחת לגיל 9 לחצות כביש לבד והסבירו להם את הכללים לפני חציית כביש.
בקרבת מוסדות החינוך, שימו לב לעומסי התנועה, בפרט בימים הראשונים לפתיחת שנה״ל והקפידו על נסיעה זהירה: סעו לאט בסמוך למעברי חציה ומוסדות חינוך, תנו זכות קדימה להולכי הרגל, הימנעו מהסחת דעת בזמן הנהיגה.
בסיום הנהיגה וודאו כי לא שכחתם אף אחד במושב האחורי. מומלץ להשתמש באמצעי למניעת שכחת ילדים ברכב.
הקפידו על חגירת הילדים והתאמת התקני ריסון לגילם.
הורידו את הילדים רק במקומות בטוחים המיועדים לכך.
הסבירו לילדים הנוסעים ברכבי הסעה כי אין להוציא ראש או יד מהחלון, לעלות לרכב ההסעה בצורה מסודרת וללא דחיפות, לרדת מהרכב בזהירות בתם הנסיעה ובצד של המדרכה, יש להקפיד על התנהגות נאותה ולא להסיח את דעתו של הנהג. 

המלצות מיוחדות בנושא רכיבת ילדים על אופנים/אופניים חשמליים/הוברבורד/קורקינט וכד':
בהתאם להוראות החוק, הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מעל גיל 16 בלבד.
הסבירו לילדים על הסכנות, והקפידו שהם חובשים קסדה בעלת תו תקן בכול רכיבה. מומלץ ללבוש גם מגני ברכיים ומרפקים.
הדגישו בפני הילדים שלא מסמסים בזמן הרכיבה ויש להקפיד על כל חוקי התנועה וכללי הזהירות.