צילום: Shutterstock

בסוף כל יום אנחנו חוזרים אל הבית, אל רשות היחיד שלנו, מצפים ורוצים מאד למצוא שם נחמה ורוגע, אהבה ושמחת חיים, ושתהיה אווירה נעימה ועדינה בין כל בני הבית. לעיצוב הבית יש תפקיד מרכזי מאד בכל ההתנהלות שלנו עם בני הבית, בית שמעוצב בצורה נעימה ומשמחת וחמה – גורם לכל הנמצאים בו להתנהג אחד לשני בצורה נעימה יותר. כל אשה יודעת שיש בגדים שכשהיא לובשת אותם, היא מתנהגת קצת אחרת, עיצוב הבית הוא בעצם הלבוש של כל המשפחה כולה, כשהבית מעוצב בנעימות וחמימות- כל האינטראקציה בין בני הבית היא חמה ונעימה יותר.

בריקים – לעיצוב נעים וחמים

בדיוק מהסיבה הזו, אנחנו ממליצים בחום על שימוש בבריקים לעיצוב הבית שלכם, במטבח או בסלון, בפנים או בחוץ. מה זה בריקים? זה בעצם לבנים, כן, כן הלבנים הפשוטות הללו שנמצאות במדרכות ומקומות נוספים ברחובות ובגינות. כמובן שיש עוד בריקים העשויים מחומרים יותר יקרים ויפים כמו בריקים משיש, אבן חרס או חמר. החידוש הוא שלא חייבים להשתמש בלבנים (הבריקים) הללו בשביל שביל לבחוץ, ניתן להשתמש בהם כעיצוב נהדר לקירות!

בריקים על הקיר – מראה חם ואנושי

לפעמים צרות הבניה החדשה משאירה אוירה קרה ומנוכרת, הבריקים הם פתרון נהדר לבעיה זו: ניתן לצפות את הקיר בבריקים, בתוך חומר שמחזיק אותם "כוחלה", ובעצם ליצור בבית מראה שמזכיר במקצת את הבתים הירושלמיים של פעם.

לבחירתכם: בריקים חדשים וישנים

ישנם שני סוגים של בריקים: הראשון הוא כאלו חדשים, שנעשו במפעל המייצר בריקים (לבנים) לפעמים אפילו לצורך הקמת מדרכות ולא לחיפוי קירות, אך אתם כבר יודעים שניתן להשתמש בלבנים הללו גם לחיפוי קירות הבית שלכם.

סוג הבריקים השני הוא זה המשומש, ניתן לקחת אבנים שבורות יותר או פחות, מבניין שקרס, או אתרי שיפוצים שונים (כמובן שצריך רשות של הבעלים), מבחינה עיצובית, דווקא העובדה שהבריקים אינם עשויים כמקשה אחת ואינם נראים אותו דבר, אלא כל אחד קצת שונה מחברו בצבע או בגודל או בצורה (כמובן בגבול הטעם הטוב) – יוצרים בבית אוירה מאד מיוחדת, פשוטה ונעימה, מנטרלת בבת אחת את כל תחושת הניכור המלווה לעיצוב של בתים חדשים, הצבועים בלבן, והזוויות של הקירות בולטים במיוחד בהם.

ניתן גם לשלב בין שני הסוגים הבריקים הללו, הכוונה למפעלים שלוקחים בריקים משומשים ומשפצים ומשייפים אותם כדי שייראו באיכות טובה יותר כמו חדש, כך שמצד אחד יש כאן מראה מסודר וחדש ולא 'זרוק', אך מצד שני יש כאן מראה של זרימה וביתיות נעימה.

איפה שמים את הבריקים?

  • בריקים בחוץ – חיפוי של בריקים הוא גורם לבידוד נהדר. מה שאומר שאם מחפים את הקיר החיצוני של הבית שלנו, בדוגמת הקירות הירושלמיים – נוכל להרוויח בידוד חומר מבודד בצורה נהדרת. בידוד איכותי משמעו שנעים בבית בקיץ, חוסכים בעליות המזגן, באופן שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים (למשך כל שנות מגורנו באותו בית), וגם מונעים מהקור החורפי להיכנס בצורה קיצונית ומקפיאה לביתנו. כמו כן, יש שמחפים רק את קיר הכניסה, או סביב לדלת הכניסה בבריקים, כדי ליצור לבית מראה אומנתי ונהדר, מה שבהחלט מתרחש.

  • בריקים בבית – בבית יש שני מקומות שניתן לשים בהם בריקים, במטבח או בסלון. בשני המקומות הללו, יש משקל נהדר לעיצוב ולמראה הבית. אם רוצים לשים את הבריקים במטבח יש צורך לשים גם תוספת של החומר הנקרא "סילר" המגן מפני רטיבות

לסיכום: בריקים לחיפוי קירות הבית הפנימיים או החיצוניים יוצר אווירה נהדרת, מראה של עיצוב יוקרתי ומושקע ואומנתי מאד, וכל זאת במחיר 


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה