צילום אילוסטרציה: FREEPIK

 

משפחות רבות מנצלות את הקיץ להובלות דירה , לעתים לאותה שכונה בבית אחר ולעתים אפילו למדינה אחרת או עיר גובלת . כך יוצא שמעבר דירה הוא שינוי משמעותי הדורש התארגנות פיזית ורגשית.

הדבר מורכב מדוע ?

לנו, הצעירים והמבוגרים כאחד זהו חלק לוגיסטי והמחשבות שלנו הם איך נעבור ומתי נסדר את הכל אבל אצל ילדים זה שונה, אז איך עושים זאת עם ילדים?

צריך למצוא דרך נכונה לשתף אותם בתהליך הובלת דירה בכדי להקל עבורם המעבר. 

מתי כדאי לספר להם?

לילדים כאי לקרוא סיפורים על מעבר דירה של חיות כמו גן סיפור וכו' לשוחח עמם על המעבר שקרה לחיות ועל תחושותיהם ואח"כ לבצע זאת עליהם תנו להם מספיק זמן לעכל את הרעיון, ואל תמתינו לרגע האחרון כדי לא להכניס אותם למצב מיותר של מתח.  

אפשר להתחיל בשיחת סלון כמה חודשים לפני המעבר, תוכלו לתת סימנים עמומים , כגון אולי נעבור בסוף החורף, כשתסתיים הקייטנה בקיץ וכו' תהיו יצירתיים.

תמיד כדאי להשאיר זמן ומקום לשיחה בנושא כמעט רוב הפעמים מעבר זה תמיד יהיה כרוך בשינוי סביבתי-חברתי שמשנה ומזעזע את עולמם הידוע של אותם הילדים. 

התמודדות עם תגובה שלילית!!

אם אתם בטוחים שהמעבר הוא התחדשות נפלאה לכל המשפחה תנסו להעביר את השמחה הזו בבית  אך אתם עדיין עשויים להיתקל בהתנגדות לא פשוטה ועד חריפה למעבר דירה זה , במיוחד אם ישנם ילדים עם חברים טובים בבית הספר והם מקובלים ובגלל מעבר דירה זה יצטרכו לחדש קשרים מבחינתם זהו הלא נודע.

המון שאלות פתאום עולות ,מה יהיה עם כל  החברים הטובים שלנו, ומה עם החברה שלי ,נסו לתת לשאלות מענה ונסו לתת אותם מהרגש ולא מההיגיון , אם כי דעו חלק מהן לא ייפתרו עד למעבר בפועל .

אמרו אנחנו סומכים עליכם בטח תכירו חברים חדשים ומעניינים גם אם זה ממש נכון עדיין כרגע הדבר הזה נורא ממש עבורם ולא מעניין אותם מה יהיה בעתיד הרחוק.

ברור כשמש הם לא רוצים לאבד את הקיים להם בעמל רב, אבל מסרו להם שניתן להיות בקשר ואפילו להיפגש עמם אחרי צהריים .

עד כמה לערב את הילדים בחיפוש דירה?

אם המעבר דירה הוא בתוך השכונה הקרובה ובעצם עברתם רחוב, מדובר במעבר קל יחסית והמסגרות החברתיות והלימודיות נשארות זהות ,מקרה כזה רצוי ומומלץ לשתף את הילדים גם בתחילתו של התהליך ממש גם בחיפוש הדירה. 

תנו להם לארוז ולכתוב על הקרטונים ?

נכון שאת רוב העבודה יבצעו אותם מובילים מומלצים שתמצאו ברשת האינטרנט , אך עם כל התחלה חדשה ישנם גם הזדמנויות חדשות ,עברו על כל החפצים שלכם ומיינו אותם מה לתרומה מה לזריקה ומה יכול להיות לעזר ניקיון לבית. 

ביום המעבר אם אין להם חוגים ואו צהרונים תכננו להם פעילות מהנה אחרת עם סבא ואו סבתא שישמחו להיות בה כך ממש ישכחו מהעניין ואתם תוכלו להתרכז בסידורי המעבר השונים .  

דאגו להחזיק ברכב שלכם ואו בקרטון ייעודי את הפריטים האהובים על הילדים שלכם כמו בובות, פאזלים, משחקים, מצעים, פיגמה , כך שתוך זמן קצר יעניק החדר החדש שלהם את אותה תחושה של חמימות זהה לזו שהייתה להם לפני מין סוג של ביטחון, תחושת שייכות. 

פרידה ממקום קודם להתמקמות בחדש.

נסו לפגוש את השכנים בררו האם יש להם ילדים בגילאים זהים ,נסו להפגיש בניהם ,רוב הילדים תמיד נפגשים בגן השעשועים ,בגינה ואו בבית הספר!

הזמינו גם חברים טובים מהעבר לבקר חלק חשוב מאד בעיקר בהתחלה בד"כ כלל ל ביקור כזה יעזור לילד להירגע ,וירחיב לו את אופקי הראייה לעניינים אחרים.

שמחנו לעזור במקצת בברכה סטארט מובינג !! נשמח לענות על כל שאלה!!

בטל: 036862687


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה