לאחר תקופה וקיץ לא פשוטים שעברו על ילדינו, בהם נחשפו למצבי לחץ, חוסר ודאות, דאגות וחוסר ביטחון – לראשונה מכניס משרד החינוך תכנית חדשה למערכת, שתקנה לילדים כלים שיעזרו להם לאוורר את הרגשות ולהעצים את ביטחונם העצמי.

לראשונה, החליט משרד החינוך לאמץ תכנית ייחודית וחדשנית מסוגה בארץ. התוכנית פותחה בלווי אגף מחקר ופיתוח (מו"פ) ונבנתה על עקרונות הפדגוגיה מוטת עתיד, במטרה לשלבה במערכת הלימודים השבועית בחינוך היסודי במסגרת 'כישורי חיים'. מטרת התכנית החדשה היא להעניק כלים לילדים להתמודדות עם מצבי לחץ, מצבים משתנים, תחושת חוסן ומוגנות פנימית, דימוי עצמי גבוה ועוד.

תוכנית 'המשחק' החלה כפיילוט בשנתיים האחרונות ונחלה הצלחה גדולה בקרב אלפי תלמידים ברחבי הארץ שהתנסו בה. הכלים בתוכנית הינם אוסף של כוחות פנימיים המבטאים את יכולותיהם של הילדים. מעבר לשיעורים עצמם ולקלפים התומכים בלמידה, בית הספר כולו מסתגל לשפה הרגשית החדשה והופך למגרש משחקים בו הילדים הם השחקנים הראשיים.

מרגלית פריידי, הוגת תכנית 'המשחק': "כלים אלה יסייעו לילדים להתמודד עם שינויים, אתגרים, חוסר ודאות וכל מצב שייאלצו להתמודד אתו אל מול המציאות".

לחצו כאן להתרשמות מאתר התוכנית.