מתחם 'התחנה הראשונה' נמצא במקום קסום בלב ליבה של ירושלים, בין העיר העתיקה לבין שכונות המושבה הגרמנית, היכן ששכנה פעם תחנת הרכבת הישנה של ירושלים והראשונה בארץ-ישראל, ונשארה עזובה למשך 20 שנה.

כיום, התחנה הראשונה התעוררה לחיים ומציגה מפגש מרתק בין אוכל לתרבות, בין פנאי לספורט, מקום להורים ולילדים, לצעירים ומבוגרים. עם המסעדות הטובות בירושלים, התחנה מקיימת סצנת רחוב קולינרי מגוון בירושלים. אירועי תרבות ואמנות, פעילויות פנאי וספורט, התחנה שוקקת חיים ושומרת על האווירה והערכים המיוחדים של המבנה ההיסטורי.

הציבור מוזמן לבקר בתחנה הראשונה וליהנות מהשילוב הייחודי והמרתק של המפגש בין אוכל לתרבות בירושלים. במהלך כל חודש אוגוסט, יתקיימו הצגות ילדים והפעלות מעשיות. מתחם 'התחנה הראשונה', בנה תכנית קיץ אקסקלוסיבית, בדגש על הפעלות חווייתיות לכל המשפחה, המסעדות ביצעו ריענון לתפריטים המתחם נצבע בהצללות בכל צבעי הקשת, ושלושת חניוני התחנה, מחכים לכם ולשירותכם. הכניסה חופשית.

השבתות הקרובות במתחם התחנה (8.8, 15.8, 22.8, 29.8):

הצגת ילדים של תאטרון 'חוצפה קטנה' – 'עוץ לי גוץ לי' (11:00). מופע נוסף למתעוררים מאוחר, ולמגיעים מחוץ לעיר (13:30): הצגות ילדים נפלאות ועשירות תוכן המבוססות על אגדות עם ידועות ובהשראת סיפורי ילדים אהובים. המופעים מתקיימים בשילוב תפאורה מרשימה ומרגשת, בה הקהל הוא שותף פעיל וחלק בלתי נפרד מהעלילה ובליווי שחקנים  מוכשרים.

הכנת קסמים וטריקים (12:00): פעילות לגיל הרך עם 'צ'מבלולה מצחיקולה', ליצנית רפואית, מאפרת מקצועית, ומפעילה באמצעות סדנאות צחוק, "כי החיים רציניים מספיק - בואו נצחק קצת", כדברי המסר המרכזי של קרין. הפעלה אינטראקטיבית לילדים, המפעילה את החושים, ומעוררת השראה.

סדנה להכנת דמויות מבלונים מנופחים (14:30): הסדנא מתאימה לגילאים 4-8 והילדים יזכו להכין דמויות כמו בעלי חיים ועוד מבלונים. הסדנה מופעלת על ידי 'צ'מבלולה מצחיקולה'. הסדנה אינטראקטיבית, בשיתוף הילדים והמשפחות. הכניסה חופשית.

בתי העסק שבמתחם, ערוכים לקבלת מבקרי התערוכה, עם מנות מותאמות והטבות ייחודיות בכל ימות השבוע. במתחם התחנה הראשונה, תוכלו ליהנות מיום כיף בירושלים, הכולל טיולי סגווי וטיולי אופניים - עצמאיים או מודרכים על ידי מורי דרך. טיול קולינארי עם שף בשוק מחנה יהודה, כולל טעימות ומפגשים מרתקים עם רוכלים. השכרת רכבי פדלים הולנדיים למשפחות ולילדים, סיורים מודרכים לכל המשפחה (יש מבחר סיורים), בתיאום מראש. ערבי יוגה, הפעלות והצגות ילדים, שיעורי ספורט, הרקדות והופעות של מיטב האמנים והלהקות.

כמו כן, מתקיים מיזם אומנותי בתוך קרון רכבת מס' 322, קרון מקורי והיסטורי, בו נמצאת תערוכת הרכבות הבינלאומית של עולם הרכבות. התערוכה המרהיבה המתאימה לילדים, בני נוער ומבוגרים. תערוכת הרכבות המיניאטוריות הינה תערוכה מודולארית מרהיבה, המציגה את עולם הרכבות מתקופות היסטוריות שונות (מקיטור ועד רכבות חשמליות) ואת כל הדגמים המפורסמים ביותר של עולם הרכבות. התערוכה תתקיים, לראשונה בישראל ב'מתחם התחנה' המחודש בירושלים, בהפקת חברת 'בימות' וחברת 'עיצוב במה'. מדובר בלמעלה מקילומטר וחצי של פסי רכבת עליהם עשרות רכבות מיניאטוריות נוסעות מכל התקופות והסוגים. התערוכה תאפשר לקהל המבקרים לחוות את עולם הרכבות החל מדגמים המוקדמים שיוצרו עוד לפני מלחמת העולם הראשונה ועד הרכבות המשוכללות ביותר בעולם, הקיימות כיום. התערוכה הייחודית מאפשרת לקהל המבקרים ליהנות מצפייה מקרוב בעשרות דגמים נדירים ומיוחדים של רכבות, שהוטסו מכל רחבי העולם והושאלו מאספנים ידועים, כל זאת במיוחד לצורך התערוכה בישראל.

מידע ופרטים נוספים באתר: www.firststation.co.il.