לראשונה בישראל, המותג Bosch מבית BSH הודיע היום על השקת מייבש כביסה פרימיום – 9 ק"ג עם המערכת החדשנית (מבוססת פטנט) בשם AutoClean. המערכת כוללת מערכת לניקוי אוטומטי במייבש הכביסה, במסגרתו אין צורך לנקות את המוך לאחר כל ייבוש אלא רק פעם בחודש (לאחר 20 הפעלות), בשונה מכלל המייבשים בשוק שדורשים ניקוי אחרי כל שימוש.

הפטנט שפותח על ידי המהנדסים של חברת BSH העולמית, החליף את הפילטר המצוי בדלת, בטכנולוגיה אוטומטית להסרת המוך, כך שניתן לדלג על ניקוי הפילטר לאחר כל הפעלה. בזכות טכנולוגיה חדשנית זו, המוך נשטף למגירה ייעודית בחלקו התחתון של המייבש,
אותה יש לרוקן בקלות פעם בחודש (כ-20 הפעלות) ואפילו מתקבלת התראה לנייד כשהגיע הזמן לעשות זאת. במייבשים רגילים, הצרכנים נדרשים לנקות את הפילטר בדלת לאחר כל הפעלה - בממוצע 160 פעמים בשנה. בזכות הפטנט צריך לנקות את הפילטר הייחודי רק 8 פעמים בשנה! כמו כן, רוב הצרכנים אינם דואגים לנקות את המוך באופן שוטף דבר הגורם לייבוש פחות אפקטיבי ולצריכת חשמל רבה יותר בכל הפעלה.

המייבש כולל גם מערכת ניקוי אוטומטית (SelfCleaning Condenser), המנקה את המעבה. למעשה, המים היוצאים מהבגדים, נאספים במגירה בחלקו העליון של המייבש ושוטפים את המעבה באופן אוטומטי עד 4 פעמים תוך כדי תהליך הייבוש. המעבה נותר נקי וממשיך לפעול ביעילות מרבית. בנוסף, למייבש טכנולוגיה עם משאבת חום Heat Pump Technology, המאפשר חיסכון משמעותי בצריכת החשמל ושמירה על דירוג אנרגיה A. כמו כן, המייבש כולל תאורה פנימית של התוף וייבוש מהיר במיוחד בתוך 40 דק' בלבד - SuperQuick 40.

פיצ'רים חדשניים ונוספים במייבש - Smart Dry, בחירה אוטומטית של תכנית הייבוש עם חיבור לאפליקציית Home Connect, כך שהמייבש יודע להתאים אוטומטית את התכנית המתאימה ביותר לפי כל הנתונים שנאספו ממחזור הכביסה האחרון של מכונת הכביסה (כאשר גם מכונת הכביסה מצוידת בטכנולוגיית Home Connect מבית BSH). ו-AutoDry – מערכת חכמה המייבשת את הכביסה בצורה מושלמת ועדינה בדיוק לדרגת הייבוש שנבחרה.

המחיר המומלץ לצרכן: 5390 שקלים.