תערוכתו של האמן והפסל שאול בז 'חלומות של משוררים' תיפתח השבוע (חמישי, 6.8, 20:00) ומציגה את התקופה האחרונה ביצירתו. התערוכה תינעל ב-28.8. אוצרת ראשית: רחל סוקמן. התערוכה מתקיימת בתמיכת משרד התרבות והספורט ועיריית תל אביב-יפו.

היצירות מייצגות תקופה של השנתיים האחרונות, בהן עבר תהליך של שחרור יצירתי ורגשי מהציור והפיסול הראליסטי שליווה אותו לאורך שנותיו היצירתיות ומעבר למופשט והחופשי.

בתערוכה מוצגים ציורים על בד, ולעתים גם על מצעים אחרים, כגון עץ ממוחזר, בצבעי אקריליק או בטכניקה מעורבת המשלבת אקריליק. לצדם מוצג קומץ תבליטי אלומיניום צבוע. שמות העבודות, שכולן נוצרו בשנה האחרונה, שאובים ברובם משירי משוררים ומשוררות, בראש ובראשונה מיונה וולך ומשרה כוי.

שאול בז נולד בקיבוץ משמר העמק בשנת 1958; התחנך במוסדות השומר הצעיר, שומריה והרי אפרים. חי ויוצר בירושלים. הוא רכש את השכלתו האמנותית בראשית שנות ה-80 במכון 'אבני' לאמנות בתל אביב, שבו לימדו בכירי האמנים הישראלים את יסודות הציור והפיסול. בשלהי אותו עשור, פנה להרחיב את השכלתו תחת שני אמנים בוגרי אקדמיות לציור ברוסיה: בתחילה למד אצל יאן ראוכוורגר; ובהמשך, בתחילת שנות האלפיים, אצל ליאוניד בלקלב. השפעתם האקדמית על עבודתו היום ניכרת ברבדים העמוקים של ציוריו וביכולותיו הליריות, שהתעצמו עם השנים בעקבות אהבתו לשירה ישראלית, ובמיוחד לשתי המשוררות, וולך וכוי, המפליאות – כל אחת בדרכה – להאיר את עבודותיו באמצעות השפה העברית ולהעשיר את כתב ידו האמנותי, הממזג את המופשט הלירי הישראלי עם רצינות אקדמית.

לדבריו, "הציורים מתחילים, בדרך כלל, משיר של משורר או של משוררת האהובים עליי, כמו יונה וולך ושרה כוי. אלה משמשים כנקודת מוצא למסע חיפוש על גבי הבד. אפשר לומר, שהבדים שלי הם טקסטים פואטיים של אסוציאציות ויזואליות. מאחורי משטחים שקופים או אטומים, שעליהם אני משתדל להשאיר או ליצור משטחים ריקים של רוגע, העולם נחבא, נגלה ומהדהד".

'גלריה משרד', רח' זמנהוף 6, תל אביב

שעות פתיחה: שני עד חמישי 10:00-17:00, שישי 10:00 – 13:00. 

למידע נוסף: 03-6437306, 03-5254191, 054-4327052.

אתר הגלריה: www.officeintelavivgallery.com