החזרה המדורגת של המשק לשגרה וההגבלות המשתנות חדשות לבקרים בשל הנגיף, מחייבות היערכות מחודשת, שלא הייתה מוכרת עד לפני פרוץ מגפת הקורונה. השגרה החדשה מתבטאת בחובה לעטות מסיכות, לשמור ריחוק חברתי וגם מתבטא בהגבלה של מספר מבקרים ומתפללים. בנוסף, כחלק מהשמירה על בריאות הציבור, נדרשים מוסדות ציבור, מוסדות חינוך, קניונים ומתחמי קניות - לעמוד בדרישות החיטוי בהמשך להנחיות משרד הבריאות.

רגע לפני שאתם מזמינים שירותי חיטוי, מוגשים לפניכם 12 טיפים חשובים:

1. חשוב לוודא שחברת החיטוי שהזמנתם היא בעל רקע בעיסוק בחומרים כימיקליים.

2. בדקו אם חברת החיטוי מחזיקה בכיסוי ביטוחי על מנת למנוע דאגות מיותרות.

3. מאחר והחיטוי מתבצע על משטחים שונים, רצוי לוודא שחומר החיטוי יתאים לשטח המטופל על מנת לקבל אפקט מירבי. החיטוי יהיה אפקטיבי יותר על משטחים נקיים, כלומר, יש לנקות תחילה את המשטח המיועד עד לחיטוי ורק לאחר מכן לחטא.

4. על מנת לנקוט במשנה זהירות, דרשו לקבל הוראות בטיחות בכתב על תהליך החיטוי וכללי בטיחות לפני ביצוע העבודה ולאחריה.

5. יש לוודא כי חברת החיטוי עברה הדרכה והכשרה מתאימה כיצד לטפל בחדר נגוע בנגיף הקורונה ושיש לה את כל אמצעי המיגון המתאימים לביצוע העבודה.

6. על חברת החיטוי לעבוד בכפוף להנחיות המחמירות של משרד הבריאות.

7. יש להכין תכנית עבודה מסודרת עבור טיפולי חיטוי שוטפים מעת לעת, בעיקר כעת, עם ההקלות בסגר.

9. יש לוודא כי חומר החיטוי אתו עובדת חברת החיטוי הוא בעל גיליון בטיחות (msds) תווית ותקן epa.

10. רצוי שלחברת החיטוי שהזמנתם יהיה ייעוץ מקצועי של מיקרו-ביולוג לצורך טיפול יעיל ונכון.

11. בחללים סגורים כדוגמת משרדים, מומלץ לבצע חיטוי על משטחים בהם נוגעים בתדירות גבוהה (למשל ידיות, שולחנות ומשטחי עבודה) בשימוש עם חומרי חיטוי מאושרים עד לייבוש המשטחים.

12. תדירות החיטוי: בחללים סגורים, כדוגמת משרדים, מומלץ לבצע חיטוי יומי לכל הפחות, על משטחים בהם נוגעים בתדירות גבוהה (כמו ידיות, כפתורים, מתגים, מקלדות, מסכי מגע, מעקות ומשטחי עבודה). באזורים אחרים, בהם תדירות המגע נמוכה יותר, מומלץ לחטא פעמיים בשבוע.

מוגש באדיבות חברת 'צוות 3' ניקיון