תעלומה מסתורית נפתרה בחדרו של ד"ר עומרי אברהים, רופא ילדים של כללית במרפאת "חפציבה" בבית שמש, כשצליעה מחמירה ברגלו של פעוט התגלתה כמצב מסכן חיים. בזכות נחישות הרופא, אובחן הפעוט בזמן והחל טיפול מציל בזמן. הסיפור המלא, לפניכם

לאחרונה הגיע אל חדר הרופא של ד"ר עומרי אברהים מכללית פעוט כבן שלוש וחצי, מלווה בהוריו.
ההורים סיפרו כי הילד מפגין חולשה באחת מרגליו ואף נפל מספר פעמים בזמן קצר והמצב מדאיג אותם.
ד"ר עומרי, שרצה לרדת לשורשו של מקור החולשה, ביקש מההורים לבצע צילום לאזור הרגל על מנת לשלול הימצאות של שבר.
ביום המחרת חזר הילד עם פיענוח הצילום, שהראה כי לא מדובר בשבר. " למרבה הדאגה, התסמינים החמירו ביממה מאז ראיתי את הילד" מספר השבוע ד"ר עומרי, "לכן ביקשתי מההורים לפנות בהקדם לבדיקות דם ולחזור אליי מיד עם התוצאה".
"בדיקות הדם היו תקינות אבל המצב של הילד היה לא טוב" הוא אומר, "הצליעה החמירה עד כדי כך שהילד כמעט ולא עשה שימוש בשתי רגליו. ביקשתי לבחון שוב את אופן ההליכה של הילד והבנתי שלא כואב לו. זה היה ערב שבת ולכן הפצרתי בהורים שלא יבזבזו אף רגע ויגיעו מיד לחדר מיון. בזמן הזה שוחחתי עם צוות המיון והכנתי אותם לבואו של הילד. אמרתי להם שעל פי צורת הצליעה אני לא מאמין שמדובר בכאב הנובע מפציעה, אלא בבעיה שמערבת את מערכת העצבים ושיש דחיפות אדירה לביצוע בדיקות".
המשפחה שהגיעה לבית החולים כאמור בערב שבת, זכתה לליווי צמוד מצוות מרפאת חפציבה של כללית אשר דאג לשוחח עם בני המשפחה כל העת ולדאוג לזרז עבורם את ההליכים הרפואיים אל מול בית החולים.
בבית החולים עבר הפעוט בדיקות מקיפות בסיומם התגלה כי הוא לוקה בתסמונת נדירה בשם "תסמונת דלקת רב-עצבית נדירה", תסמונת המתפתחת בעקבות זיהום ופוגעת במערכת העצבים ההיקפית. "מדובר במצב שאנו כמעט ולא נתקלים בו מחוץ לספרות המקצועית, בטח שלא במרפאות הקהילה" מסביר ד"ר עומרי, "התסמונת הזאת ידועה כ"מטפסת" מתחילה ברגליים ועולה. אם הייתה מגיעה למערכת הנשימה הייתה עשויה להוביל לשיתוק קבוע ואף מעבר" הוא אומר.
לאחר מספר ימים של טיפול תרופתי, עבר הפעוט לשיקום והשבוע חזר להלך בחזרה ומשתמש בשתי  רגליו.
"אין לנו מספיק מילים בכדי להודות לד"ר עומרי ולצוות מרפאת חפציבה" אומרת השבוע אימו של הפעוט. "אל כללית בחרנו לעבור בגלל הסיפורים ששמענו על ד"ר עומרי מהורים אחרים בשיחות מזדמנות בגני שעשועים. היום אנחנו מבינים כי זאת הייתה השגחה. אני רק חושבת מה היה קורה אם זה היה מגיע לרופא אחר שהיה מסתכל בצילום ובבדיקות הדם התקינות ומשחרר אותנו כך שהדלקת הייתה מטפסת עד למערכת הנשימה של הילד ומסכנת את חייו, איזה מזל שהיה זה אבל ד"ר עומרי. מתחילת הבירור הרגשנו שיש לנו גב, שיש מי ששומר ומטפל בנו. זה עזר לנו להישאר רגועים בתוך כל המצב המלחיץ ובתוך כל חוסר הוודאות". היא מוסיפה.
השבוע הגיע ד"ר עומרי לבקר את הפעוט בשיקום ובמפגש מרגש התעדכן אודות השיפור הניכר במצבו. "אני אופטימי מאוד ומאמין שבקרוב יוכל לחזור לביתו ולהמשיך בשיקום במסגרת כללית בקהילה" אמר.
ד"ר ארז ליבל, מנהל רפואי, מחוז ירושלים, כללית: "ד"ר עומרי מוכיח פעם אחר פעם כי מקצועיותו היא נכס למטופליו ומסירותו אינה יודעת גבול והיא עולה בקנה אחד עם הסטנדרט הרפואי והאנושי המאפיין את רופאי כללית באשר הם. אנו שמחים כי מצבו של הפעוט משתפר ומאחלים לו ולמשפחתו בריאות".