בשנים האחרונות המודעות לחגיגת יום האהבה עולה בקרב הישראלים. בשנת 2019 הוציאו הישראלים בממוצע  205 ש"ח למתנה לכבוד חג האהבה המקומי, אך זה עדיין פחות מרבע מהאמריקאי הממוצע – הגבר האמריקאי ישקיע  $229.54 בממוצע למתנת יום אהבה (ולנטיינס), יותר מפי שתיים מהאישה האמריקאית, שתבזבז רק $97.77 על מתנות לחג האהבה בממוצע.

אז במה בכל זאת ישקיעו הישראלים? "הקהל המקומי- גברים ונשים, מחפש מתנות עם משמעות", מספר טל רז מבעלי רשת המתנות ג'נטלמן. "בין אם מדובר בשרשראות עם פסוקים ופתגמים מספרי אבות, מתנות שיש בהן קריצה הומוריסטית, או פריטים עם הקדשה אישית- בשנים האחרונות יש העדפה למתנות אישיות. אלו הפכו להיות לעיקר המתנה, לצד מחוות רומנטיות גנריות כמו פרחים ושוקולד".

אז מהן הקטגוריות המובילות במתנות רומנטיות בקרב הישראלים? 

בשנים האחרונות הפכה ההקדשה האישית לסוד הקטן של הקשר. בני זוג שכותבים את שמות החיבה, ומשפטים שרק בן או בת הזוג שלהם יבינו "תותית שלי", "מחכה לך מאמי" אלו רק חלק מהדוגמאות שמעניקות שדרוג ומגע אישי בלתי נשכח גם לפריטים ולמתנות הקלאסיות.

טכנולוגיות החריטה החדשות מאפשרות חריטה באיכות גבוהה כמעט על כל פריט, גם על כאלו שנחשבו בעבר בלתי אפשריים: לצד מצתי זיפו ועטים ניתן כיום לבצע חריטה גם על שעונים מכל הסוגים, תכשיטים, ומחזיקי מפתחות.

קטגוריה נוספת שזוכה לצמיחה בשנים האחרונות בזכות רמת מחירים נגישה ואטרקטיבית אלו הם מחזיקי המפתחות, אשר מקבלים אינטרפרטציה זוגית ורומנטית עם צמד מחזיקים זוגיים המתחברים ונפרדים כפאזל, או כאלו עליהם מוטבעים משפטי חכמה לזוגיות מוצלחת.

פריט פופולארי נוסף הוא שרשראות אהבה מעגליות, המסמלות את האינסוף ועליהן פסוקים כמו "תהיה נפשי קשורה בנפשך" (בראשית), "מצאתי את שאהבה נפשי" (שיר השירים) ומשפטים נוספים ומלאי משמעות מפסוקי אבות.

יש כאלו המעדיפים דווקא לציין את חג האהבה עם קריצה, ולייצר רומנטיקה שובבה, לדוגמה פעמון "Ring for a kiss" יבטיח שבן או בת הזוג לא יישארו צמאים לנשיקות לאורך זמן. בגזרת המתנות השובבות, קטגוריה בה מובילות ברכישה דווקא הנשים - אזיקים מרופדים, או משחקי זוגות הן מתנות ט"ו באב שמכניסות פלפל ועניין לזוגיות, והפכו למועדפות בשנים האחרונות.