הכותרת אולי נשמעת כמו תחילתה של בדיחה אך הפעם מדובר במשהו רציני, קדוש אפילו.

רפי ביטון, מנהלה המוסיקלי של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד ומנהל ומייסד המקהלה הבינלאומית של עולם התפילה 'קולות מן השמים', מוציא שיר חדש 'Return again' שילוב מפתיע בין הלהיט של שלמה קרליבך ו"הכניסני תחת כנפך" של ביאליק. שיר המבטא את הכמיהה למפגש עם הקהל, לשירה והופעות בבתי הכנסת ובכלל.

הפרויקט כולו התהווה בראשית ימי הסגר בשל התפרצות הקורונה ובמסגרתו מנסה ביטון להוציא החוצה רגע מוסיקלי אשר מחבר את הרוח הישראלית עם רוח המסורת ועם פרשת השבוע הקרובה.

"בימים שבין יז' בתמוז לתשעה באב, ימי המצור, חורבן ירושלים ובית המקדש החוסר בבית כנסת הוא חזק יותר. בימים אלה אנחנו מתחברים לקושי שאין לנו שירה וזמרה בבית המקדש, אז בטח ובטח כשאין שירה וזמרה בבית המקדש המעט שנותר כיום (בתי הכנסת) המועקה מורגשת יותר. לכן שרנו שיר זה, שהוא מעין תפילה להשבת הקהל להיכל" , מסביר רפי ביטון ומוסיף: "שלמה קרליבך החייה את עולם התפילה, שירו 'Return Again' מדבר בדיוק על הנושא שלנו. בביצוע זה הוספנו מילים מתוך שיר של חיים נחמן ביאליק "הכניסיני תחת כנפך". החיבור עם מילותיו של קרליבך מעניק ל"הכניסיני תחת כנפך" משמעות וקונטקסט לימינו, הן בכמיהה של הקהילות לתפילות בציבור, והן בצורך הרוחני והנפשי הבסיסי של כל שכבות החברה הישראלית להתקהל, לשיר יחד ולהיטען שוב באנרגיה רוחנית". ביצוע זה מקבל גם סממן בינלאומי ומשמעות של רצון לחופש כאשר ניתן לזהות בעיבוד של ביטון מוטיב מלודי מתוך השיר של סטיבי וונדר 'I'm free'.

ביצוע: רפי ביטון וקולות מן השמים, שירת אקפלה כנהוג בימי בין המיצרים.

מילים: מתוך התפילה, קרליבך, ביאליק. לחן: קרליבך, עממי.