ענף הטיפוס זוכה לעדנה רבה בשנים האחרונות, כאשר התוכנית "נינג'ה ישראל" הציגה את יכולותיהם האתלטיות של מטפסי הרים, שהחלו את דרכם באימונים על קיר טיפוס. בעקבות כך, יותר ויותר צעירים מגלים עניין בכושר ומנסים את יכולותיהם במתקני הספורט בפארקים ברחבי הארץ.

ספורט זה הפך לפופולארי במיוחד גם הודות לכך שהוא מהווה אתגר ומעורר עניין רב בקרב צעירים ובוגרים, כאשר היתרונות שלו הם רבים: הטיפוס מחזק את שרירי הליבה ומפעיל בוזמנית קבוצות שרירים רבות בגוף, משפר את המוטוריקה, מחזק את כוח וסיבולת השריר, את היציבה, את טווחי התנועה ומפתח גמישות. כמו כן הטיפוס תורם להעלאת הביטחון העצמי, מפתח את הקואורדינציה ואת שיווי המשקל, מתרגל מיומנות של פתרון בעיות, מיקוד, התמדה, נחישות, חשיבה יצירתית ותכנון.

לכן, כחלק מתכנית רב שנתית של מחלקת הספורט לקידום ופיתוח ענפי ספורט נוספים,  השנה מעוניינים במועצה לקדם ולפתח את תחום קיר טיפוס, כאשר הפעילות המרכזית באולם הספורט בישוב שריגים (לי-און).

במתקן הטיפוס בשריגים קיימים שני מתחמים של קירות טיפוס: "בולדרינג" – קיר טיפוס בגובה 3.2 מטר עליו מטפסים לגובה ונעים לרוחב כשמזרנים עבים (לפי תקינה) מאבטחים את נפילות. "טופ רופ" -טיפוס לגובה 6 מטרים כאשר המטפס מאובטח על ידי רתמה וחבל. חוגי הטיפוס בשריגים מועברים על ידי מדריכי טיפוס בעלי ידע וניסיון רב ומשלבים בין משחק והנאה לבין חיזוק ושיפור יכולות במינונים שונים בהתאמה לקבוצות הגיל.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "אנו במועצה מעודדים טיפוח של אורח חיים בריא וספורטיבי שמסייע לא רק לשיפור הכושר והמוטוריקה, אלא גם מועילה לבניית הביטחון העצמי. בעיקר בתקופה זו, כאשר יש להימנע ממשחקים קבוצתיים בשל נגיף הקורונה, עידוד הספורט האישי הוא חשוב".