כשחופשה בחו"ל נראית כמו חלום רחוק, והתקציב הדוחק הופך גם חופשה בארץ לפרויקט עם מודעות תקציבית, קמפינג או טיול בטבע עם חיית המחמד יכולה להיות חופשה שחוסכת פעמיים: גם עלות לינה זולה, וגם חיסכון על פנסיון או דוגי סיטר. החל מצימר צפוני רומנטי ועד לאירוח בחאן מדברי – כל המקומות שיארחו בשמחה גם אתכם, וגם את ההולכים על ארבע

במקום לחשוב מה לעשות עם הכלב – נביא אותו איתנו. לצימר, לקמפינג או יום של טיול בטבע, כשטיסות לחו"ל מחוץ לתחום, ויותר ויותר מקומות אירוח מאשרים כניסת כלבים – חופשה עם הכלב היא פתרון נהדר שחוסך ימי פנסיון ודוגי-סיטר. כל הפתרונות שיהפכו את החופשה עם הכלב לחוויה שכיף לחזור אליה גם כשעננת הקורונה תלחוף

שומרים על ידיים פנויות

אחת הבעיות העיקריות בטיול עם הכלב היא העובדה הלוגיסטית שיד אחת תפוסה באחיזת הרצועה. בשעת טיול מאומץ או התמקמות בשטח – כאשר שתי הידיים צריכות להיות פנויות רצועת הולכה לכלב "active walker" תאפשר לרוץ או ללכת עם שתי ידיים פנויות, ואפילו מציעה כמה כיסי אחסון לפריטים קטנים (מפתחות, נייד וחטיפים) תמיד בהישג יד.

רצועת Active Walker, 79 שח' להשיג ב Pet-Best  

אבל מה עושים עם הקערה?

מאחר וכלבים אינם יכולים לשתות מבקבוק או ממקור מים זורמים, קערת מים היא פריט חובה בכל יציאה עם הכלב מהבית, ביחוד בקיץ. קערת מים/אוכל מתקפלת של חברת Ruffwear היא פתרון פשוט ונוח שמאפשר להרוות את צימאונו של הכלב בכל עצירה, גם מבלי לסחוב קערה גדולה. במשקל אפסי, מבד ניילון המתייבש בניגוב, ועם רצועת אחיזה לתלייה על התיק – פתרון מושלם ליום טיול או ליום עם הכלב בים.

קערת מים/ מזון מתקפלת של חברת Ruffwear, 79 שח' להשיג בגג לחיות

הכלב בנעלים

אם "החתול במגפיים" נתפס בעבר כאגדת ילדים פנטסטית, הכלב בנעלים הוא דווקא מציאות שמסייעת רבות לשמירה על בריאותם כפותיהם של כלבים. הליכה על חול חם, סלעים וקוצים בכפות יחפות גורמת גם לכלבים – ממש כמו לנו, חתכים פציעות וכוויות, ביחוד כאשר מדובר בכלבים צעירים שעור כפותיהם עוד רך, או בכלבים שאינם מרבים בטיולי שטח.

נעלי Grip Trex  בעלת סוליית VIBRAM בעיצוב דמוי קוביות מאפשרות גמישות והתאמה טובה לכל שטח. בד הגפה אוורירי, אך ארוג בצפיפות כך שבנוסף למניעת פציעות, הנעלים גם שומרות על כפותיו של הכלב נקיות מאבק בוץ ולכלוך. רצועת ההתאמה של הנעל מתכווננת עם סקוץ' להתאמה טובה לכף הרגל, ועל מנת לעודד נראות טובה יותר של הכלב בתנאי חושך– משולבים פסים מחזירי אור בקצה הנעל.

נעלי Grip Trex, 239 שח' להשיג במגהפט


באנו חושך לגרש

המרבים לטייל וללון עם כלבים בשטח בוודאי מכירים הבעיה: איתור הכלב שנעלם עם שעות החשיכה. מנורות סיליקון צבעונית המולבשת על הקולר, לא רק פריט מעוצב בצבעי ניאון שווי לב אלא גם מאירה בשעת הצורך ומסייעת לאתר את הכלב גם בחושך מוחלט.

מנורות סיליקון להלבשה על קולר, 39 שח' להשיג ב Pet-Best  

כמה חם

אם יולי- אוגוסט הישראלים בלתי נסבלים בעבורנו, ניתן רק לדמיין מה עובר על חברינו מכוסי הפרווה, ביחוד כשאנחנו מרחיקים אותם מהמזגן ומצרפים אותם אלינו ליום בשמש. וסט הקירור לכלב שומר על טמפרטורת הגוף של הכלב, ומונע התייבשות ומכות חום גם כאשר הכלב איתנו ביום בשמש, בים או בהליכה מאומצת. כל מה שנחוץ הוא לשמור על הוסט לח, והבד התלת שכבתי שומר על קירור, מנדף חום, ומצנן את גופו של הכלב מבלי להגביל את תנועתו.

וסטJet Steam Fast and light cooling , 275 שח' להשיג בגג לחיות

המציל השקט ליום במים

נכון, כלבים אומנם יודעים לשחות באופן טבעי, אך גופם הקטן נוטה להתעייף מהר – וגם הם, ממש כמונו, נתונים בסכנת טביעה. אם בכוונתכם לבלות יום שלם או יותר ליד מקור מים, טוב להתאים לכלב אפוד ציפה ששומר על גופו מעל פני המים, הופך את השחייה לפחות מאומצת, ושומר על חייו. לאפוד ידית אחיזה אחיזה עליונה המאפשרת לשלוף את הכלב מהמים בעת הצורך, ופסים זוהרים בחושך לאיתור הכלב גם בשחייה לילית. האפוד מגיע במספר מידות המותאמות לפי היקף בטנו של הכלב (בחלק הרחב ביותר)

אפוד ציפה של חברת Ruffwear, 459 שח' להשיג במגהפט

שומרים על המושב האחורי

הבילוי נגמר – נהננו, טילנו, השתזפנו, שחינו ואנחנו בדרך הביתה. שניה לפני שהכלב קופץ על המושב האחורי ברגלים מלאות בבוץ או חול רטוב, ומשיל שיערות על הריפוד – כיסוי לרכב של חברת – American Kennel Club  מבד עמיד במים עם רצועות מתכווננות הנתלות על משעני הראש, שומר על ריפוד ועל רצפת המושב האחורי נקיות משערות, בוץ ומים, ומאפשר לכלב להתרווח בנוחות בזמן הנסיעה.

כיסוי לרכב של חברת American Kennel Club , 159 שח' להשיג ב Pet-Best  ובגג לחיות