נבחרת רוכבי האופניים של קרן קימת לישראל, הבטיחה ביום שישי האחרון את המקום הראשון בעונה בליגת אופני הרים, במסגרת הליגה למקומות עבודה במחוז ירושלים.

רכיבת אופני הרים נחשבת לספורט יחידני, אך בפורמט התחרותי של הליגה למקומות עבודה, הפכו את הספורט לקבוצתי והזמן נמדד עבור שלושת הרוכבים הראשונים מכל קבוצה.  

הנבחרת של קק"ל מונה שמונה רוכבים, אשר השיגו את המקום הראשון מתוך 13 נבחרות שמשתתפות בתחרות, ביניהן - משטרת ישראל, בנק ישראל, משרד מבקר המדינה, משרד הכלכלה, דואר ישראל, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הבנק הבינלאומי הראשון ועוד. למקום השני הגיעה הנבחרת של משטרת ישראל.

רן קציר, קפטן נבחרת האופנים של קק"ל: ״השנה היה מאתגר במיוחד לקטוף את הגביע. נבחרת משטרת ישראל, שזכתה בשנה שעברה, מורכבת מרוכבים חזקים ונחושים. היו לנו מספר רגעים מורטי עצבים, למשל בתחרות בסינגל זכריה, כאשר הגענו לתיקו ניצחונות מול נבחרת המשטרה, בעוד אני רוכב לכיוון קו הסיום, ראיתי את ניתאי זכריה בצד הדרך עם קרע בצמיג האופניים. לאחר ההגעה לקו הסיום, החלה המתנה תוך התבוננות מתוחה בשעון, הגיעו עוד כמה רוכבים לקו וכבר חשבנו שהתחרות הזאת אבודה, לפתע ניתאי הגיח מהסינגל בריצה כאשר הוא סוחב את אופניו על הכתף ועובר את קו הסיום. ניצחנו את התחרות בהפרש של 8 שניות בלבד.

זה המקום לציין, כי מדובר בתחרויות הדורשות מאמצים פיזיים עצומים וכל תחרות אורכת כשעה, שעה של דופק גבוה במיוחד ומאמץ מנטלי וטכני. אולם, דווקא בזכות הקושי הרב נוצרה בנבחרת קק"ל מסירות אדירה לקבוצה, כך שכולם נותנים את הכל על המסלול. המסלולים אגב, כולם נערכים בסינגלים שנמצאים ביערות קק״ל באתרים כגון: יער בן שמן, יער שןהם, פארק בריטניה, יער הקדושים ועוד.  

ומה התוכניות להמשך? רן מסכם: "הנבחרת כבר עם הפנים לעונה הבאה, לא לפני שנשתתף בתחרות האחרונה של העונה. אף על פי שהבטחנו את הניצחון, אנו נגיע ונכבד את שאר המתחרים. ובנוסף, יריב שיש וניתאי זכריה, הרוכבים המצטיינים בקבוצה, עתידים לייצג את קק״ל בתחרות 'אפיק ישראל', תחרות בת ארבעה ימים ומאות קילומטרים של שטח, תחרות בינלאומית שקק״ל הינה שותפה במימונה המסלולים, איך לא, עוברים ביערות קק״ל".