הטבח בנהריים ארע ב-13 במרץ 1997.

חייל ירדני ירה לעבר קבוצת ילדות, תלמידות כיתות ז' וח' מבית הספר אמי"ת מבית שמש, שהיו בטיול שנתי ב"אי השלום" בנהריים. שבע תלמידות נרצחו בדם קר ושש בנות נוספות נפצעו, אחת מהן באורח קשה.

במקום הרצח הוקמה אנדרטה לזכרן של  הבנות ביוזמה וביצירת הגב' אורנה שמעוני הנמצאת מאז ועד היום, בקשר קרוב עם משפחות הבנות שנרצחו. גבעת הפרחים היא גבעה הבנויה משבע תלוליות עפר המוקפות בדשא, כשבכל תלולית מעוצב שמה של אחת משבע הבנות, באמצעות פרחים.

הגב' שמעוני שלא קיבלה את תקציב תחזוקת ה- 2019, שהיה מגיע לדברייה מידי שנה ממשרד החינוך, פנתה את ההורים השכולים במכתב.  

מכתבה של אורנה שמעוני למשפחות: 

"שלום לכן כל המשפחות. בדרך כלל אני שולחת תמונות. היום זעקה גדולה שאתם חייבים כולכם להתגייס. לגייס גם את עליזה ראש העיר, למרות הקורונה. התקציב לגבעת הפרחים שנקטפו שעובר כל שנה בקביעות עד 2018 , עובר גם אם שנה אחרי המועד. השנה 2020 לא עבר התקציב של 2019. משהו בתהליך לא היה תקין ולא ידעתי. עד לפני שבוע עוד שלחתי תמונות.  אתמול די במקרה הסתבר לי שבמכוון לא הגיע תקציב 2019. נשארתי בלי אגורה. משרד החינוך שרובם חדשים מתנערים. הותיק שיודע על הכל מנהל הביטחון שדרכם עבר התקציב אמר 2019 לא יעבור. 

אני מזכירה לכם זה היה פעם אחת אצל השרה לימור ליבנת (בלי שידעה) רונית תירוש הייתה המנכלית ואתם עשיתם שביתת שבת במשרד.  חייבים להכנס לפעולה.  אני כותבת הכל מהגבעה 40 מעלות בחוץ והשמות פורחים . אני נואשת ממאבקים ורמיסה.  כתבו לכל העולם. חייבים את התקציב של 2019. אורנה".

העברנו את פנייתה של הגב' שמעוני לסיוע בנושא לדובר ראש העיר ד"ר עליזה בלוך, ולח"כ הרב משה אבוטבול, שכיהן כראש העיר של בית שמש לבקשתה.  

פנייתה של הגב' שמעוני לח"כ אבוטבול: 

"ח"כ משה אבוטבול ראש העיר לשעבר של בית שמש שנים רבות, אתה משה קודם לכל ידיד גבעת הפרחים שנקטפו חבר של משפחות השבע. אני אורנה יוצרת הגבעה, בזעקה גדולה אליך.

גבעת הפרחים שנקטפו בת 23 כרצח 7 הילדות מבית שמש. גם אז היה ביבי ראש הממשלה. היה בטקס שנה לרצח הבנות והכריז על תקציב. כל השנים  היה מסודר דרך האגף לביטחון במשרד החינוך. פרט לשנה באמצע שסודרה. (אחרי שביתת שבת של המשפחות מול דלתה של שרת החינוך.).  הכסף היה עובר בסוף כל שנה, או חודש חודשים אחרי שנה. למדתי להשאיר כסף ולהתגלגל. עד שהודיעו אתמול לי ולפני שלושה ימים לגיזברית המועצה שלא תראה כסף מ 2019. שערוריה.

לבתי העלמין הצבאיים הלאימו את 2019? 

את הבנות יחזירו לחיים?

הקורונה הדביקה אותם ברשעות?

הכסף הזה לא הלך לרעבים. גם לא לבתי העלמין. הכל מ2019 הרבה לפני הקורונה.

הכסף ישנו ויועד לגבעת הפרחים שנקטפו. כל שרי החינוך היו בטקסי טו בשבט בגבעה ונשאו נאומים ופארו את יופייה. גם השנה כבר מוכן המכתב לגלנט שר החינוך( מכיר אותי אישית שלח אותי למשרד האוצר) צריך לתת תשובה ממשרד החינוך ולא האוצר. זה תקציב מאושר 22 שנים. 

ח"כ  משה אבוטבול אתה מוכרח להתגייס לעזרה. ההנצחה היא מפרחים.  בלי כסף הכל ימות. אתם גם אני.  אורנה שמעוני".

הגב' שמעוני הוסיפה שמעוניינים להוציא את תחזוקת הגן למכרז ושהיא מתחזקת אותו כידוע מכל לבה, במשך 23 שנה. 

פנינו לדוברות משרד החינוך בשאלות: 

מדוע התקציב לא עבר? 

היכן ומתי התקבלה החלטה אודות המשך תקצובו? 

מי אמור לתקצב את תחזוקת הגן? 

האם יינתן לגב' שמעוני להמשיך ולאפשר לה לתחזק ולטפל בגן שהוא מבחינתה מפעל חיים ועליו היא עובדת מכל עמקי לבה?  

אנו ממתינים לתגובת המשרד ונפרסמה כשתתקבל במערכת.

אורנה שמעוני

המאבק על תקציב גבעת הפרחים שנקטפו לא יכל להיות מאבק שלי אלא של כל בית שמש, של כל נציגי העם חברי הכנסת , זה בזוי שבע הנרצחות, נסיון למחוק את זכרונן של ילדות, נסיון לפגוע לרמוס את הנמצאים בחולשה משפחות שכולות. משרד החינוך רוצה לשכוח? מחנך לרמיסת זכרון? לא יכל להיות!

אני קוראת מכאן לכל תושבי בית שמש, לחכ משה אבוטבול ראש העיר שליווה שנים ארוכות את המשפחות והיה בטקסים בגבעה, עם שרי הממשלה וראש העיר עליזה בלוך, אתם חייבים מוסרית לזכרן של הילדות בנות ה 13-14 . אתם צריכים לדרוש ממשרד החינוך להעביר מיד את התקציב של 2019.  המאבק אסור שיהיה טובה לאורנה והצלחה לאורנה, זה מאבק על זיכרון.
מאבק לזכרן של נטלי קרן שירי סיון יעלא נירית עדי זכרן לברכה". 

מערכת שמשנט תמשיך לעקוב ולעדכן בהתפתחויות ובתגובות בנושא. 

אנו מאחלים לגב' שמעוני בהצלחה במאבקה המרגש, על המשך הטיפול בגן. 

תמונה- גן הפרחים. באדיבות אורנה שמעוני.