חדש על הבמה: הפקת הדגל של תיאטרון דימונה שנת 2020, קומדיה מקורית ושמה 'פיפטי, פיפטי, פיפטי', מאת נעמה שפירא וקובי יילוז בבימויו של נתן דטנר, בכיכובו של ישראל קטורזה והשחקנים: מאיר טולדנו, אורי סעדה, אליקו לוי, דניאלה דלין, גיל וסרמן, קובי יילוז, מיכל אטלס ותמרה גל-עוז.

עלילת ההצגה: תומר, ארז ויניב הם  חברי ילדות רווקים שחיים בעיר מדברית שכוחת אל. תומר הוא ממציא כושל, ארז צייר מתוסכל ויניב זורם בעבודות ונשים מזדמנות. החברים נפגשים כל ערב על ספסל למרגלות השיכון ומחפשים  דרך להעביר את הערב בעיר שממיתה כל אטרקציה: כל מקומות הבילוי נפתחים בקול תרועה ונסגרים מחוסר עניין לציבור תוך זמן קצר. השלושה, נואשים לאקשן, מגלים שניסו, בן כיתתם, נפטר בפתאומיות, וסיבת מותו היא שעמום קטלני... החברים מחליטים להציל את תושבי עירם (ואת עצמם) מהתפשטות מגפת ה'שעמומוות' באמצעות אטרקציה ייחודית  שלעולם לא תימאס על התושבים - ים.  ים במדבר.

זו קומדיה אבסורדית ופיוטית על האומץ לחלום ולהיענות לדמיון ועל כוחה של האחדות לשנות את המציאות בה אנחנו חיים.

הקומדיה נכתבה בהשראת הפריפריה המדברית בארץ והיא מספרת את סיפורם של אלה שחלמו להגיע ל"ארץ זבת חלב ודבש" ונזרקו למדבר, לחיים רצופים בחלומות שלא התממשו, בהתעלמות או בריונות של המדינה כלפיהם ואל מציאות שלא הייתה בה ברירה אלא להתכווץ ולהתאים את עצמך למה שניתן ואפשרי. דרך הים, תושבי העיר לומדים להאמין שוב בעצמם ובכוח המשותף שלהם לשנות את המציאות שהם חיים בה.

ישראל קטורזה מספר על חווית ילדות דומה: "כשהייתי ילד באשדוד, מישהו צייר על אחד הבניינים ציור של בוב מארלי והקיר המצויר הפך לאטרקציה של השכונה, כולם היו מגיעים לשבת מול הציור בערב, בדיוק כמו בקומדיה שבה אני משחק, ציור של ים הופך את המקום לאטרקציה. זה הכוח של הדמיון לשנות מציאות ולגרום לכולם להאמין".

נתן דטנר: "'פיפטי, פיפטי, פיפטי' ממשיכה את האג'נדה החברתית של תיאטרון דימונה, שטוענת שהיצירה אמורה להיוולד במקום מושבו של התיאטרון ולצאת אל המרכז ורחבי הארץ. גיבורי המחזה 'בוראים' ים ומבינים שהם חייבים לגרום לתושבים להאמין שמה שמתקיים במוחם ובדמיונם - אכן יקרה: יקום ים באמצע המדבר. כשמנסים לקחת להם את הים, הם לומדים להתקומם ולהילחם על הדבר שהם זקוקים ומאמינים בו. אמונה יוצרת מציאות, הרי כל המדינה שלנו נוצרה מחזון".

עיצוב תפאורה: סבטלנה ליפשיץ; עיצוב תלבושות: ארנה ברנט שמעוני; עיצוב תפאורה: זיו וולושין.

מועדי ההצגה: ראשון, 12.7, 20:30, היכל דימונה; רביעי, 22.7, 20:30, היכל קריית מוצקין. מועדים נוספים יפרסמו בהמשך.