בית גוברין: משחק קבוצתי מעולמות התוכן של חדרי הבריחה בגן לאומי בית גוברין. הזמינו חברים או בני משפחה וצאו לגלות את העיר דרך משחק חידות מלהיב ומאתגר. המשחק ישגר אתכם לפינות גלויות ונסתרות בין העתיקות, לתוך האמפיתאטרון ותחת מושביו, לדרך לכנסייה ולידה. כדי להגיע לפתרונות תצטרכו לחפש, לחשב, לספור ולחדד את החושים. בקשו את המשחק בקופת האתר. הפעילות מתקיימת מדי יום, בשעות 15:00-8:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

נבי סמואל: קהילת מתנדבי נבי סמואל של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור מרתק בגן לאומי שמואל הנביא (נבי סמואל) בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נטייל לאורכו של הרחוב ההלניסטי ונזכה בהצצה ייחודית בחיי היומיום לפני 2000 שנה בביקורנו בבית הלניסטי טיפוסי, ובו ננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבט והשוקת המודרנית. נמשיך במעלה הרחוב וניכנס לחללים של המתחם הצלבני, ששומר ושוחזר, ואולי גם נזכה לבקר במחצבה הקדומה ולעלות לתצפית הגג המרהיבה. אחרי הסיור מומלץ ללכת לגן המקלט לצמחים מוגנים שבאתר ולקנח במעיין חנה. הפעילות מתקיימת בימי חמישי בשעה 16:00. ללא תשלום. ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א'-ה' בלבד.

 

פעילויות בהרודיון

קחו דקה ודמיינו שאתם במגדל שן נישא מעל ארמון הר ומבצר על ספר המדבר. למה לדמיין? בואו להרודיון. צאו עם מדריך קולי לחוויה בלתי נשכחת בסיור מרתק בארמונו הפרטי של המלך הורדוס. בסיור תבקרו בבית המרחץ, תעצרו בבית הכנסת הקדום, תרדו למערכת בורות המים, תצפו על גרם המדרגות ומסדרון הקשתות המונומנטלי ואל תפסחו על התיאטרון ועל מבנה הקבר של המלך הורדוס. רק 15 דקות נסיעה מירושלים ואתם שם. השכרת ערכת שמע בתשלום של 10 שקלים ובתנאי של השארת תעודה מזהה כפיקדון. הפעילות מתקיימת מדי יום, בשעות 08:00–16:00. בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, כניסה חינם למנויי מטמון.

המלך וההר: אל מול הנוף הקסום של מדבר יהודה ניצב אחד הארמונות המרשימים של  העת העתיקה – ארמונו של המלך הורדוס בהרודיון. מי היה הורדוס? גאון או משוגע? מלך היהודים או עבד הרומאים? הצטרפו לסיור מרתק ולמפגש עם שחקן שיחשוף מסודות הארמון, אך יגלה טפח ויכסה טפחיים. בסיור נבקר בארמון מבוצר, נרד למאגרי המים ונתרשם משרידי קבר הורדוס ומגרם המדרגות המונומנטלי שנחשפו באחרונה. הפעילות תתקיים בימי שישי - 26.6, 3.7, 10.7, 17.7, בשעות 12:00-10:00. ללא תשלום.

קריאת מגילת איכה: יותר מ-2000 שנה לאחר חורבן בית המקדש נוהגים רבים מדי שנה בערב תשעה באב להגיע למבצר האחרון של הלוחמים ברומאים באזור ירושלים. ארמון המבצר הרודיון נבנה על ידי הורדוס והפך למבצרם של המורדים וממנו נראו הלהבות העצומות ששרפו את בית המקדש. הטיפוס להר בחשכת הליל, לקריאת מגילת איכה, הפך למסורת לרבים מתושבי הסביבה וחוויה למטיילים ולצופים מהצד. רביעי, 29.7, בשעות 20:30 – 24:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

לפרטים נוספים והרשמה - https://www.kfirphoto.com/astroworkshop

לפי הנחיות משרד הבריאות, יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

לתיאום ביקור בכל אחד מן האתרים - לחצו כאן

הרשמה מראש בקישור www.parks.org.il/siyurim.