לרגל שנת ה-500 למותו של לאונרדו דה וינצ’י, תיפתח במתחם 'התחנה הראשונה' בירושלים תערוכה ייחודית, מרתקת וצבעונית המוקדשת לגאון האוניברסלי, איש הרנסנס שסקרנותו האינסופית משתווה רק לכוח ההמצאה שלו.

התערוכה מציגה את העולם דרך עיניו של אחד הממציאים הגדולים בהיסטוריה – מדען, מתמטיקאי, מהנדס, ממציא, צייר, פסל ואדריכל, שהקדים את זמנו במאות שנים.

בתערוכה יוצגו עשרות מכונות ענק שנבנו בהשראת תכניותיו ושרטוטיו של דה וינצ'י, לצד טכנולוגיות חדשות, היוצרות חוויית ביקור מרתקת ומהפנטת. ציורים, שרטוטים, רישומי ענק, דגמים פיזיים נעים, הולוגרמות, הקרנות והפעלות – כל זאת באווירה מרתקת ואינטראקטיבית המתאימה לכל המשפחה – מבוגרים וצעירים כאחד. התערוכה תיפתח ב-12.7 ותימשך עד ה-10.10.

יניב כהן, יזם התערוכה: ״ההנאה הגדולה ביותר היא זו הנובעת מההבנה. במקרה שלי ההבנה היא גם שאני לוקח סיכון לא פשוט, כיזם עצמאי, לפתוח תערוכה גדולה וחשובה בימי פוסט קורונה. הכול עלול להשתבש, אבל כמו לאונרדו – אני מאמין במטרה, ובעיקר בזה שמגיע לירושלמים ולתיירים הישראלים שיגיעו לעיר, ליהנות מתערוכה ברמה בינלאומית המתאימה לכל המשפחה במיוחד בימים מאתגרים אלה".

שעות פעילות התערוכה: ימים א’–ה’: 09:00-21:00, ו’: 09:00 – 15:00, שבת: 9:00-21:00.

הקופות נפתחות כחצי שעה לפני פתיחת התערוכה. הכניסה לתערוכה עד כשעה לפני שעת הסגירה.

רכישת כרטיסים באתר התערוכה: www.leonardo500.co.il.