צילום: PIXABAY

אחת הסוגיות המטרידות כל יהודי באשר הוא, הינה סוגית השמירה על כשרות המזון. לכאורה, מדובר בדבר קל יחסית. זאת, כיון שפריטי מזון רבים מגיעים כאשר יש עליהם כיתוב המעיד על הכשרות שלהם, וגם על סוג הכשרות והחומרה שלו. למעשה, מדובר בבעיה מורכבת הרבה יותר ממה שאפשר לראות ממבט ראשון. מהן הבעיות העיקריות בשמירה על הכשרות? אילו פתרונות עשויים לסייע בעניין הכשרות? כיצד מחליטים איזו מידת כשרות צריך לשמור? בשורות להלן נדבר על נושא מורכב, שתמיד טוב לתת עליו את הדעת ולבדוק אילו חידושים קיימים.

הבעיות העיקריות בשמירה על הכשרות

שמירה על הכשרות היא, כאמור, עניין מורכב והמורכבות של הנושא נובעת מכמה סיבות: הסיבה הראשונה – לא על כל סוגי המזון אפשר למצוא כיתוב המעיד על הכשרות. לדוגמה – פירות וירקות, שגם הם צריכים בכשרות, ובעיקר בשנת שמיטה שבה יש המקפידים על שמיטה לחומרה. סיבה שנייה למורכבות היא שחלק גדול מעניין הכשרות הוא הטיפול במזון אחרי שכבר הגיע הביתה – כלומר עיבוד המזון. אחד הנושאים החשובים בעניין זה הינה ההפרדה בין בשר לחלב, שהיא אבן יסוד בשמירה על הכשרות. איך לשמור כשרות בשר וחלב? כאן ישנן אופציות רבות. בבתים רבים נהוג לאחסן מזונות בשריים וחלביים במקררים נפרדים, או בחלקים פרדים במקרר. בבתים רבים קיים הנוהג הנכון לעשות הפרדה בין כלים חלביים לכלים בשריים, שאלמלי כן לא ניתן לשמור על הכשרות ומי שאיננו שומר על הפרדה בכלים נמצא שהוא עובר עבירה. המחמירים עושים הפרדה גם בכיור המטבח, ובבתים רבים ניתן למצוא כיור בשרי וכיור חלבי. ההיגיון מאחורי הדבר הזה היא הפחתה של האפשרות לערבוב כלים בשריים וכלים חלביים, שעלולה להתרחש אפילו בטעות.

בדיקת המזון ומוצרים בעייתיים מבחינת הכשרות

מעבר למה שנאמר לעיל, יש בדיקות שחייב אדם לעשות. יש סוגים של מזון שחייבים לבדוק אותם, למניעת החשש ולו הקל ביותר לפגיעה בכשרות. למשל – עשבי תיבול הם עניין רגיש. אמנם יש חברות המספקות עשבי תיבול שלכאורה נבדקו על ידי משגיחי כשרות של החברה היצרנית או שארזה את המוצר ונמצאו כשרים. אבל למרות הבדיקות הללו, חשוב ואפילו רצוי לעשות בדיקה נוספת. בדרך כלל מתגלה שגם עשבי תיבול שנבדקו ונמצאו כשרים, עלולים להכיל חרקים שונים שיפגמו בכשרות של המוצר הסופי – קרי המזון שבושל והם חלק ממנו. קטניות שונות ופריטים אחרים חייבים בבדיקה. שעועית וחומוס, למשל, חייבים בבדיקה מעמיקה לזיהוי חרקים ומזיקים אחרים שעלולים להימצא בהם. גם אורז צריך להיות מנופה. בדיקת המזון כהלכה ובצורה מקצועית, יכולה למנוע בעיות. מנגד, בדיקה שטחית ולא נכונה יכולה להכשיל ולהפוך את המזון לבלתי ראוי לאכילה מבחינת הכשרות.

כשרות ובריאות

אף שנושא הכשרות עומד בפני עצמו וכל יהודי חייב בו, חשוב גם להדגיש את הקשר בין השמירה על הכשרות לבין הבריאות. דוגמה טובה לכך הם חרקים שעלולים להימצא בעשבי התיבול, שמעבר לפגיעה שלהם בכשרות, על גם עלולים להיות מפגע בריאותי. גם ההפרדה בין בשר לחלב נתפסת היום כדרך חשובה למניעת מחלות. הרב ויא מומחה לכשרות מסביר בצורה מפורטת יותר באשר לבדיקת סוגים מסוימים של מזון ואילו סוגים של מזון דורשים בדיקה מעמיקה ובאילו מקרים מזון שבושל עלול להיות אסור לאכילה, אם מרכיבים מסוימים שלו לא נבדקו כהלכה, ועל אחת כמה וכמה אם לא נבדקו בכלל. אין עוררין על כך שכשרות חופפת לבריאות, ושמירה עליה, מעבר להיותה אחד היסודות של היהדות, כמוה כשמירה על הבריאות.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה