עיריית בית שמש פרסמה לאחרונה מכרז להתקנת מערכות אזעקה וחיבורם למוסדות העירייה השונים ומוסדות החינוך- בתי הספר וגני הילדים. חברת המוקד הגדולה בישראל, צוות 3, זכתה במכרז ובימים אלה היא פועלת לחיבור המוסדות למוקד המבצעי שלה גם באמצעות מערכות אזעקה וגם באמצעות לחצני מצוקה-לחצן מצוקה קבוע ולחצן מצוקה אלחוטי.

לחצני המצוקה למעשה מאפשרים להתריע על אירוע שקורה במוסד הציבורי, בבית הספר או בגן בין אם זו נפילה, פציעה, אדם חשוד שמסתובב סביב הגן, פדופיל שמסתובב באזור ועוד. הלחצן האלחוטי למעשה מאפשר לגננת או למורה, שנמצאת בחצר, ללחוץ על הלחצן גם כשאינה בתוך המבנה ולדווח על אירוע. עם הפעלת לחצן המצוקה, המוקד המבצעי של צוות 3 יוצר קשר עם מנהל המוסד הציבורי או החינוכי, בודק את מהות הפניה ובמידת הצורך שולח אל המקום את אנשי מחלקת הביטחון העירונית של עיריית בית שמש.

צוות 3:  "חיבורם של מוסדות החינוך והציבור בבית שמש למוקד המבצעי נותנים מעטפת ביטחונית מקצועית ומלאה לתושבים ולתלמידים. החיבור למוקד באמצעות לחצני המצוקה מיועד לתת מענה תוך קיצור משמעותי של זמני התגובה. צוות 3 נותן מענה נוסף של שירותי מוקד וסיור גם לבתים, עסקים וארגונים בעיר בית שמש". 


צילום באדיבות צוות 3