הציירת רוני וולדנברג תציג את יצירותיה בתערוכה 'מול מדרונות מטע' ב'גלריה משרד' בתל אביב (זמנהוף 6). הפתיחה ביום חמישי (2.7, 20:00) והנעילה ב-23.7. אוצרת ראשית: רחל סוקמן.

רוני מספרת: "מאז שאני מציירת, נופי הטבע מהווים עבורי את הנושאים ואת מקור ההשראה. הטיולים וההתבוננות מסביבי הביאו אותי למחשבה שבריאת הטבע היא בעצם האמנות הגדולה ביותר. יש בטבע ריבוי של צבעים, גוונים וצורות. במעקב מתמיד אחרי הנופים, אפשר לראות השתנות והתחדשות, יחד עם השמרנות והחזרה מידי שנה על העונות, כל עונה והמראה שלה. הטבע מלמד כיצד ניתן לנהל חיים משותפים של עצים, שיחים, קוצים ופרחים. אין בטבע העדפות. לכולם ישנה אפשרות קיום זה לצד זה, לפעמים אפילו זה בתוך זה. כל אלה מושכים אותי לטייל בטבע.

את המראות שמדברים אליי אני מצלמת. הצילום מהווה עבורי מסגרת ורעיון. בהמשך, כשאני אוחזת במכחול ובצבעים (צבעי שמן) אני נותנת לעצמי יד חופשית להוסיף, לשנות או להחסיר פרטים. צבעי השמן הם בשבילי המתאימים ביותר הן מבחינת הגוונים והן מבחינת המרקם כדי לשקף את הצבעים בטבע. טכניקת הציור שלי התפתחה במשך השנים. ריבוי הצבעים והגוונים מקנה לציור עומק והוא מקבל חיים.

חשוב לי להעביר באמצעות הציור את החוויה וההרגשה שהייתה לי כשהייתי במקום וראיתי את המראה. בהרבה מהציורים שלי מופיע שביל – הדרך שבה הלכתי בשדה או ביער. בעיני הצמחים בטבע הם כבני אדם – בעלי אישיות, גיל ונוכחות. זאת הסיבה שהבחירה בנושאי הציור היא לאו דווקא מה שנחשב 'יפה' ו'קלאסי' אלא האנושיות של האובייקטים - עצי השקד בפריחתם לצד אלה ביער או צברים בקיץ. בציורי הנופים הארץ-ישראלים, אני יכולה להגיע לאנשים אוהבי הטבע והארץ ולחלוק איתם רגשות לנוכח יופי הבריאה ויופייה של הארץ שלנו".

שעות פתיחה: שלישי-חמישי, 10:00 – 16:00; שישי, 10:00 – 13:00.

למידע נוסף: גלריה משרד, 03-5254191, 054-4527052.

אתר: www.officeintelavivgallery.com.

פייסבוק: רוני וולדנברג – ציירת, Roni Woldenberg.

התערוכה מתקיימת בתמיכת משרד התרבות והספורט ועיריית תל אביב-יפו.