צילום: FREEPIK

רכבי מאזדה 3 הם רכבים נהדרים המספקים חווית נסיעה טובה ונוחה. הם מובילים את בעליהם לכל מקום במהירות (המותרת, כמובן) ומשרתים נאמנה לאורח זמן. בתמורה לכך, בעלי רכבים נהדרים אלה צריכים להגיד להם טובה ולקחת אותם למוסך כדי לבדוק שהכול בסדר. אחד הדברים החשובים שכדאי לבחון הוא תקינות המצבר.

המצבר הוא הכוח

מצברים לרכבי מאזדה 3 הם לא עוד רכיבים כמו ריפוד להגה או למושבים. מדובר באחד הרכיבים המשמעותיים ביותר עבור הרכב, ובלעדיו לא תוכלו להתניע את המאזדה שלכם. ואתם לא רוצים הלגיע למצב שבו לא תוכלו לזוז מהמקום, נכון? לשם כך, יש צורך להיות ערניים יותר למצבר. בדקו את תאריך התפוגה שלו (3 או 4 שנים בדרך כלל), אל תשאירו אורות דלוקים ברכב ושימו לב לסימנים העלולים להעיד על שחיקה כמו קושי בהתנעה או לוח מחוונים עמום.

איך בוחרים מצבר למאזדה 3?

יודעים שהגיע הזמן להחליף את המצבר? קבלו כמה טיפים לבחירת מצבר למאזדה האהובה שלכם:

  • מחליפים מצבר אצל חשמלאי רכב מקצועי – רק חשמלאי רכב איכותי שעבר קורסים והכשרות מיוחדות יודע מה טוב לרכב שלכם. הוא בוחן את סוג המנוע ומתאים לו את המצבר הנכון, כך שתוכלו לנסוע בבטחה ולדעת שהמצבר החדש עושה את העבודה.
  • סוג המצבר הרצוי – קיימות יצרניות איכותיות למצבר המתאימות את ייצור המצבר למזג האוויר הישראלי החם. מבין היצרניות הבולטות ניתן להזכיר את שנפ, בוש, ורטה, וולטה וסטארט אפ.
  • מצבר עם אחריות – לא משנה באיזה מצבר אתם בוחרים בסוף, חשוב שיהיה זה מצבר עם אחריות מלאה ל-12 חודשים לפחות. כך שתוכלו לפנות לכתובת מדויקת במקרה של שאלה או תקלה.
  • מבצעים בדיקה תקופתית – זה שקניתם מצבר חדש למאזדה 3 זה נהדר. כעת עליכם לבצע בדיקה תקופתית, בייחוד בחודשי הקיץ, עבור המצבר שלכם על מנת לוודא שהכול באמת בסדר. חשמלאי רכב מומחה יבחן את המצבר באופן כללי ויראה אם אין בו סדקים, וכן יבדוק את מפלס המים המזוקקים ויראה אם יש צורך להוסיף עוד מים.

כמה עולה מצבר איכותי?

רבים חושבים שמצבר איכותי צריך להיות יקר, אבל זה בהחלט לא צריך להיות כך. מחיר מצבר משתנה בהתאם לסוג המצבר שאתם צריכים, אך הוא יכול להתחיל ממחיר הגיוני של 375 שקלים בלבד. לא מאמינים? היכנסו לאתר של לירון מצברים והתרשמו מהמחירים הנוחים המוצעים בו. כמו כן, תוכלו ליהנות משירותי מצבר עד הבית, אם במקרה נתקעתם ללא היכולת להתניע את הרכב


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה