עם הסרת ההגבלות, החלו לפעול בשבוע שעבר בישובים השונים מועדוני הוותיקים בהתאם להוראות התו הסגול של משרד הבריאות. המועדונים היו מושבתים במשך תקופה ארוכה מתחילת משבר הקורונה. בתקופה זו רכזי המועדונים היו בקשר רציף עם הוותיקים ולעיתים ביקרו אותם באופן שיבטיח את בריאותם. רבים מהוותיקים מצאו את עצמם ללא מסגרת וללא פעילות ומצב זה, בנוסף להרגשת החרדה לגבי הדבקות אפשרית, תרם להרגשה כללית קשה.

עם חזרת המשק לפעילות פנו רבים מהמשתתפים והרכזים למשרדי הרווחה והתעניינו לגבי מועד פתיחת המועדונים מחדש. פניות אלה הועברו להנהלת משרד הרווחה ולאחר המתנה מרובה, שכללה גם התייעצויות עם משרד הבריאות, פורסמו הנחיות לפתיחה מחדש. הנחיות אלו פורסמו לרכזים ולישובים ובאופן הדרגתי נפתחו רוב המועדונים לאחר תקופת התארגנות קצרה. כל המשתתפים, הרכזים והמדריכים, התבקשו לבצע מדידת חום לפני הכניסה, להצהיר על מצב רפואי תקין וכן לעטות מסכות בכל זמן הפעילות למעט שעורי ההתעמלות וזמני הארוחה. כמו כן, הובהר למשתתפים כי יש לשמור על מרחק חברתי בטוח.

תנאים אלה גורמים לעיתים לקושי במיוחד במועדונים מרובי משתתפים. מועדונים אלה נאלצים לעיתים לפצל את הפעילות שלהם ולצמצם את מספר המשתתפים, דבר שעשוי לצמצם את השירות שניתן במידת מה. למרות כל הקשיים, באי המועדונים שמחים לחזור לפעילות שהייתה חסרה כל כך.

לצד כל זאת, אתמול חזר לפעילות מרכז היום לאזרח הוותיק של מטה יהודה בנחם. כדי לשמח את הקשישים הגיעו ילדי בית הספר 'קרוב' עם כיבוד ושלט חוצות ענק ותלמידי ישיבת 'נחשון' הגיעו עם בלונים וכלי נגינה, וקיבלו את פניהם של הקשישים שירדו מההסעות בנגינה ושירת 'הבאנו שלום עליכם'.

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה: "בתקופת הקורונה נוכחנו לדעת כמה מועדוני הוותיקים חשובים לשמירת קשר רציף עם הוותיקים. ביישובי המועצה פועלים מועדונים רבים ולאחרונה הצטרפו למעגל המועדונים עוד ישובים. אנו מעודדים ישובים בהם עדיין אין מועדון פעיל להקים מועדון ולא להסתפק בפעילויות מזדמנות לוותיקים. אנו מאחלים לחברי המועדונים ולרכזים היקרים הצלחה וחזרה מהירה לשגרה".